08 Sie

Passiflora

Passiflora

Passiflora, czy inaczej męczennica to roślina będąca częstym dodatkiem do Yerba Mate. Jej obecność wpływa nie tylko na smak, ale i działanie naparu. Występuje najczęściej w postaci pnącz i wyróżnia się niesamowicie ozdobnymi kwiatami. Dlaczego dodaje się ją do Yerba Mate?

Passiflora – skąd pochodzi?

Egzotyczna roślina zwana Passiflorą najliczniej rośnie zarówno w Ameryce Północej, jak i Południowej. Do Europy sprowadzono ją dopiero w XIII wieku i dziś chętnie się ją uprawia także u nas. Nic dziwnego, może stanowić wspaniałą ozdobę ogrodu, tym bardziej, że szybko rośnie pnąc się na przykład po ogrodzeniu. Piękny wygląd to nie jedyna zaleta – to dodatek do naszego ulubionego naparu dobrego dla zdrowia i podczas odchudzania.

Yerba Mate z dodatkiem męczennicy

Oczywiście passiflora jest również rośliną przeznaczoną do spożycia – stąd jej obecność w naparze Yerba Mate. Pojawia się zazwyczaj w obecności innych dodatków. W tym przypadku wykorzystywana jest męczennica cielista, która znana jest z działania uspokajającego. Obniża ciśnienie, a także ułatwia zasypianie. Jeśli jesteśmy zwolennikami działania pobudzającego Yerba Mate – odmiany z Passiflorą nie są dla nas! 🙂

Odchudzanie z Yerba Mate

Osoby szukające sposobu na odchudzanie, bardzo często wybierają napar z ostrokrzewu. To swego rodzaju suplement, który jest znacznie lepszą wersją od tych chemicznych, od których uginają się apteczne półki. Co ciekawe, ostrokrzew pojawia się w składzie takich środków na odchudzanie, co najlepiej dowodzi jego skuteczności. Passiflora ma działanie uspokajające, dlatego jest dobra dla osób nie chcących dodatkowo pobudzać organizmu, ale pragnących skorzystać z zalet naparu. Taką Yerba Mate można pić przez cały dzień, nawet wieczorem.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate