06 sie

Pampeano

Pampeano

Pampeano jest niezwykle oryginalnym naczyniem, które służy do tradycyjnego picia Yerba Mate. Co w nim takiego niezwykłego? Otóż parzenie nieco różni się od wszystkich innych mate sposobem nalewania.

Pampeano czyli szczególne naczynia spośród palo santo

Pampeano jest drewnianym naczyniem, które posiada specjalne kanaliki. Mają one ułatwiać proces parzenia, ponieważ nie wymaga specjalnego „układania” suszu czy też umiejscowienia bombilli. Wystarczy nasypać odpowiednią ilość i nalać wodę do rynienek. W takim naczynku Yerba Mate wypłukuje się wolniej, a więc jeden susz posłuży nam do większej ilości zalewań. Można dłużej cieszyć się właściwościami, niezależnie od tego czy zależy nam na pobudzeniu, czy wsparciu diety odchudzającej.

Yerba Mate łatwiejsza w zaparzaniu

W sprawie wygody Pampeano zdania są podzielone. Jedni uwielbiają tradycyjne parzenie, podczas którego konieczne jest usypanie kopczyka z suszu, a inni wolą właśnie wykorzystanie rynienek. Takie palo santo wymaga szczególnej pielęgnacji nie tylko z uwagi na nietypową budowę, ale również materiał wykonania. Drewno wymaga przeprowadzenia tzw. curado, czyli natarcia olejem przed pierwszym zaparzeniem. Zobacz naczynka w naszym sklepie: Naczynia do Yerba Mate.

Dieta odchudzająca – wspomóż się naparem z ostrokrzewu

To jakie naczynko wybierzemy zależy od gustu i predyspozycji. W przypadku pampeano, a także innych palo santo i tradycyjnych tykw trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. W czymkolwiek pijemy Yerba Mate, ma ona takie same, korzystne właściwości. Czy wiecie, że to świetna pomoc podczas diety odchudzającej? Pobudza, a więc dodaje energii do uprawiania sportu. Przyspiesza przemianę materii, co ma szczególne znacznie dla osób starających się pozbyć nadmiernych kilogramów. W diecie odchudzającej brakuje często witamin, co może prowadzić do kłopotów ze zdrowiem, a Yerba pomoże w ich uzupełnianiu.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate