05 Sie

Palo Santo

Palo santo

Czy spotkaliście się kiedyś z określeniem palo santo? Miłośnicy Yerba Mate znają je bardzo dobrze. Tak określa się drewniane naczynia, które służą do tradycyjnego picia naparu z ostrokrzewu. Możesz zobaczyć je w naszym sklepie: Yerba Mate sklep.

Palo santo – jak smakuje napar w tym naczynku?

Palo santo to drzewo, które rośnie w Ameryce Południowej. Jego nazwę tłumaczy się jako „Święte Drzewo”. Co ciekawe, od wieków używane jest przez szamanów do odprawiania rytualnych modlitw. Stosowane jest także w leczeniu. Wiele mówi się na temat jego dobroczynnego działania na zdrowie – drzewo palo santo jest bogate w terpeny, które dotleniają mózg. Drewno jest używane jako naturalny odświeżacz powietrza – słynie z pięknego aromatu.  Z drzewa palo santo powstają najlepsze naczynka do Yerby. Charakteryzują się pięknym wyglądem, są doskonałe dla każdego fana Yerba Mate, to również doskonały pomysł na prezent. Takie matero jest bardzo ekskluzywne.

Yerba Mate i matero przed pierwszym parzeniem

Po zakupie nowego palo santo, powinniśmy pamiętać o jego pielęgnacji. Warto zabezpieczyć je poprzez wcieranie w ścianki oleju – taki proces nazywa się curado i zapobiega przed pękaniem. Oprócz klasycznych palo santo dostępne są również okute metalem.

Drewno palo santo – wybierz naczynko dla siebie

Zakup matero to ważna kwestia, ponieważ to w nim będziemy raczyć się codzienną dawką naparu z ostrokrzewu. Drewno palo santo to świetny wybór, niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz, czy jesteś już doświadczonym fanem Yerba Mate. Dostępne są różne rodzaje naczynek z drewna, sprawdź i stwórz doskonały Yerba Mate zestaw.

« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate