03 Sie

Palo de Rosa

Palo de rosa

Palo de Rosa to rodzaj drewna, z którego wykonywane są niektóre naczynka do Yerba Mate. Trudno je spotkać, ponieważ sama roślina jest obecnie rzadkością. Palo de Rosa to wspólna nazwa dla kilku gatunków, określanych mianem drzewa różanego. Dołączenie Yerba Mate do codziennej diety ma same plusy, niezależnie od tego jakiego naczynka używamy, jednak warto zaopatrzyć się w takie które najbardziej nam się podoba – to jeszcze bardziej umili chwile spędzone z ulubionym naparem.

Palo de Rosa czyli palo santo

Naczynko drewniane to inaczej palo santo. Wyróżnia się oryginalnym wyglądem, a także ciekawymi właściwościami. Szczególnie na początku do naparu przenika wiele jego składników co nie tylko delikatnie zmienia smak, ale i podnosi wartość zdrowotną Yerba Mate. Palo de Rosa to wyjątkowy unikat, ponieważ na świecie znajduje się stosunkowo niewiele drzew tego typu. Powodem jest trudność rozmnożenia rośliny.
 
Polecamy: Rytuały związane z Yerba Mate

Oryginalne naczynko do Yerba Mate

Dostępnych jest wiele rodzajów palo santo, jednak jeżeli poszukujemy naprawdę wyjątkowego, warto poznać Palo de Rosa. Wyróżnia się na tle naczynek ciekawym odcieniem, a jego unikalność odbija się także na cenie naczynka. To matero dla prawdziwych koneserów.

Dieta dla zdrowia z Yerba Mate

Yerba Mate to świetny sposób na zdrowie, niezależnie od tego w jaki sposób ją pijemy. Można wybrać naczynko drewniane, gliniane albo twardy owoc tykwy, zależnie od gustu – ma to na celu wygodne parzenie i picie naparu każdego dnia. Dieta wzbogacona o ostrokrzew jest bardzo korzystna dla zdrowia. Yerba to źródło wielu witamin i minerałów, które są bardzo ważne. Związki zawarte w naparze chronią przed chorobami oraz poprawiają wygląd skóry, włosów i paznokci. Dodaj do codziennej diety Yerba Mate – szybko zobaczysz rezultaty 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate