01 sie

Pajarito

Pajarito

Pajarito to odmiana Yerba Mate, którą kojarzą wszyscy fani naparu. To przedstawicielka najbardziej tradycyjnych rodzajów, która występuje także w wielu wersjach z dodatkami.

Pajarito – co trzeba o niej wiedzieć?

Yerba Mate z ptaszkiem pochodzi z Paragwaju, a dokładnie z plantacji Lauro Raatza. Wybierane są najlepsze liście i patyczki ostrokrzewu, dzięki czemu powstaje mocny napar z dużą dawką drogocennych składników. Ta klasyczna wersja herbaty paragwajskiej nie jest polecana początkującym, ma bowiem bardzo intensywny, gorzki smak.

Yerba Mate w różnych odmianach

Yerba Mate Pajarito wystepuje w postaci tradycyjnej, gdzie do wyboru jest wersja Tradicional, Especial czy Organica, a także wiele wersji smakowych. Ciekawą opcją jest saszetkowa wersja Yerba Mate. Sklep nasz rozumie, że nie każdemu odpowiada tradycyjny sposób parzenia, dlatego oferujemy także susz przeznaczony do zaparzania w torebkach. Zapraszamy: Yerba Mate Pajarito. Ten rodzaj herbaty paragwajskiej nie ma co prawda tak dużych właściwości dobrych dla zdrowia jak tradycyjny, ale zdecydowanie warto ją pić.

Herbata paragwajska – właściwości pobudzające

Yerba Mate znana jest nie tylko z korzystnego działania na zdrowie, ale również pobudzenia. Zazwyczaj pija się ją w zastępstwie kawy, ponieważ jest zdrowsza i nie obciąża żołądka czy wątroby. Również zawiera kofeinę, jednak ma ona nieco inne działanie. Herbata paragwajska wchłania się wolniej, dzięki czemu pobudzenie nie następuje nagle, a stopniowo. Nie ma też uczucia nagłego spadku energii, kiedy przestaje działać. To sposób na pobudzenie na cały dzień oraz dodatkowa poprawa koncentracji. Yerba Mate Pajarito dostarcza szczególnie dużo mocy.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate