29 lipiec

Ostrokrzew

Ostrokrzew

Ostrokrzew to roślina kojarząca się z Yerba Mate, jednak to jedno słowo nie do końca opisuje susz wykorzystywany do jej produkcji. Dlaczego? Ponieważ rośliny zwane ostrokrzewem stanowią dużą grupę i nie każda z nich nadaje się do spożycia. Ciekawostką jest, że ostrokrzew zobaczyć można również w naszym kraju.

Yerba Mate – z czego powstaje?

Do produkcji Yerba Mate wykorzystuje się tylko i wyłącznie ostrokrzew paragwajski, który rośnie głównie na terenie Ameryki Południowej. Powód jest prosty – ta roślina lubi ciepłe temperatury i niemożliwe jest jej uprawianie w naszym klimacie.
Nie od dziś wiadomo, że ostrokrzew stanowi źródło wielu witamin i minerałów, ma także mocno pobudzające działanie. Poprawia odporność, może usprawnić proces trawienia, jest nawet sposobem na to jak szybko schudnąć! Dobrze jest jednak wiedzieć, że tylko ostrokrzew paragwajski ma takie właściwości na nasze zdrowie.

Ostrokrzew w Polsce

Istnieją odmiany ostrokrzewu, które spotkać możemy również w Polsce, mianowicie kolczasty i bukszpanowy. Są to rośliny ozdobne, które najczęściej mają formę krzewu. Powodem tego stanu jest ich obmarzanie podczas srogich zim.

Jak szybko schudnąć z ostrokrzewem?

Ostrokrzew, czyli susz naszego ulubionego naparu Yerba Mate ma świetne działanie na zdrowie. Może być odpowiedzią na często zadawane pytanie: Jak szybko schudnąć? Przyspiesza przemianę materii, dodaje witamin, których często brakuje w diecie odchudzającej oraz dodaje energii, dzięki czemu mamy znacznie więcej zapału do ćwiczeń. A więc jak szybko schudnąć? Zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz oczywiście Yerba Mate! 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate