27 lip

Organica

Organica

Organica – czyli organiczna Yerba Mate. Napis ten pojawia się w nazwie wielu odmian suszu, m.in. Kraus czy Pajarito. Nie jest to ani dodatek smakowy, ani sposób mielenia. Chodzi o rodzaj użytych liści i gałązek ostrokrzewu, z których powstaje ten charakterystyczny napar pity przez bombillę.

Organica czyli organiczna

Określenie Organica odnosi się do ekologicznych upraw ostrokrzewu, do których nie używa się nawozów ani pestycydów. Rośliny dojrzewają wolniej i zawierają więcej witamin i minerałów. Odbija się to również na smaku, który zazwyczaj staje się delikatniejszy. Organica występuje zarówno w postaci czystego ostrokrzewu jak i z dodatkami, na przykład guaraną czy miętą.

Yerba Mate dla początkujących

Yerba Mate Organica jest polecana osobom zaczynającym dopiero swoją przygodę z naparem, a także fanom ostrokrzewu, którzy nie przepadają za gorzkim posmakiem klasycznej wersji naparu. Nie wiesz od jakiej odmiany zacząć? zapraszamy: Jak wybrać swój rodzaj Yerby?.

Bombilla i tykwa, czyli podstawa do parzenia i picia yerby

Niezależnie od tego na jaką odmianę się zdecydujemy, potrzebne są odpowiednie akcesoria. Wybór jest bardzo duży, można wybrać różne wielkości i rodzaje matero, czyli naczynka do picia Yerba Mate. Równie ważna jest bombilla. Może być ona metalowa, czy bambusowa, z mniejszym lub większym filtrem. Zaawansowani Yerbiści kupują często ozdobne wersje bombilli, np. srebrne. Najważniejsze, aby spełniały one swoją rolę i jednocześnie uprzyjemniały cały rytuał związany z parzeniem i piciem Yerba Mate 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate