25 lipiec

Olejek eteryczny

Olejek eteryczny

Olejek eteryczny jest zazwyczaj oleistą substancją, która występuje w niektórych roślinach. Są wyodrębniane przy użyciu pary lub w procesie ekstrakcji zarówno ze świeżych jak i suszonych roślin. Niektóre olejki są typowo zapachowe, a wiele z nich ma także zastosowanie w leczeniu oraz aromaterapii. Znajdziemy je również w naparze Yerba Mate.

Olejek eteryczny i jego zastosowanie

Olejek anyżowy, miętowy, sosnowy czy pomarańczowy – rodzajów jest mnóstwo, mają też różne właściwości. Niektóre z nich wpływają na proces trawienia, inne działają uspokajająco. Są też takie, mające za zadanie po prostu zapewniać ładny zapach – te są często wykorzystywane do produkcji perfum. Olejki pojawiają się w wielu produktach: Yerba Mate, herbata i wiele innych napojów.

Yerba Mate z dodatkiem innego smaku

Napar z ostrokrzewu, czyli nasza ulubiona Yerba Mate występuje w wielu smakowych wersjach. Te często w składzie mają właśnie olejki eteryczne (np. pomarańczowy). To wpływa na zmianę smaku, a także na mocniejszy aromat. Zależnie od olejku, może zwiększyć właściwości zdrowotne suszu. Więcej: Yerba Mate skład witaminy i minerały.

Herbata Yerba Mate o pięknym zapachu

Dodatek olejków eterycznych do naparu zwanego często herbatą Yerba Mate, może zmienić smak i dodać niesamowitego aromatu. To świetna propozycja na odmianę po klasycznych wersjach Yerba Mate bez dodatków lub jako pierwsza odmiana, której spróbujemy. Często sięgają po nią osoby, które nie przepadają za tradycyjną, mocną goryczką naparu. Olejki to również sposób na przyswojenie jeszcze większej ilości drogocennych składników. Mogą też sprawić, że herbata Yerba Mate stanie się jeszcze bardziej orzeźwiająca.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate