23 lipiec

Nobleza Gaucha

Nobleza gaucha

Nobleza Gaucha jest pobudzającą Yerba Mate rodem z Argentyny. To obowiązkowy gatunek dla osób gustujących w mocnym smaku i silnym pobudzeniu.

Nobleza Gaucha – prawdziwa MOC naparu

Wiele osób szuka odmian Yerba Mate, które dają mocny zastrzyk energii, jest też wielu fascynatów klasycznego, bardzo mocnego smaku ostrokrzewu z silnie wyczuwalną goryczką. Takie osoby powinny zainteresować się gatunkiem Nobleza Gaucha, szczególnie wersją classic. To odmiana con palo, czyli zawierająca w składzie patyczki ostrokrzewu. Susz jest dosyć grubo zmielony, a napar jest mocny przez kilka kolejnych dolewek. To naprawdę intensywna Yerba Mate – właściwości pobudzające są mocno odczuwalne, ale tak jak w przypadku wszystkich odmian, energia uwalniana jest stopniowo.

Różne rodzaje Yerba Mate

Nobleza Gaucha występuje w kilku różnych wersjach. Oprócz klasycznej, można wybrać Despalada o obniżonej zawartości gałązek, a także smakowe z dodatkiem pomarańczy. Ciekawą opcją jest również Nobleza Gaucha Sueve, czyli tak zwana wesja „light”. Nie jest mocno pobudzająca, ale ma dość gorzki smak – to coś dla osób kochających tradycyjny smak yerby, ale nie potrzebujych dużego doładowania. Idealnie również do picia wieczorami, kiedy mamy ochotę sami albo z przyjaciółmi uraczyć się pysznym naparem Yerba Mate. Właściwości pobudzające nie są jednak całkiem wyeliminowane, po prostu znacznie niższe niż w wersji klasycznej.

Yerba Mate – właściwości dobre dla każdego

Dla osób początkujących polecamy inne odmiany, ponieważ zbyt mocny smak na początku może zrazić. Zapoznaj się z naszymi zestawami startowymi, jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z Yerba Mate. Właściwości naparu to nie tylko dodawanie energii, jest ich znacznie więcej! Zawiera mnóstwo witamin oraz związków działających korzystnie dla naszego zdrowia. Zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym układu krążenia oraz nowotworów. Codzienne picie Yerba Mate przynosi same korzyści 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate