22 Lip

No hacer hervir el agua

No hacer hervir el aqua

No hacer hervir el agua – jest napisem pojawiającym się na opakowaniach Yerba Mate, który przypomina, aby nie zalewać suszu wodą przegotowaną. Bardzo wielu „yerbaków” nie zwraca na to uwagi, tymczasem rodzaj wody ma duży wpływ na napar.

No hacer hervir el agua – Nie gotuj wody!

Jakie znaczenie ma woda w przygotowaniu Yerba Mate? Ogromne! No hacer hervir el agua na opakowaniach to potwierdza. Chodzi o to, by woda, którą parzymy Yerba Mate, miała 70-80 stopni (w zależności od odmiany), jednak nie po ostudzeniu. Należy zagotować ją do takiej temperatury. Aby przekonać się, że bardzo wpływa to na smak, wystarczy porównać dwa napary. Mate zalana wodą nieprzegotowaną ma nieco łagodniejszy smak, jednak uwalniany jest przez kilka następnych dolewań. Dzięki temu można przyswoić znacznie większą ilość witamin i minerałów obecnych w ostrokrzewie.

Yerba Mate zalana wrzątkiem? Absolutnie NIE!

Pamiętajmy, że informacje o odpowiedniej temperaturze podane na każdym opakowaniu Yerba Mate nie są przypadkowe. Nigdy nie powinniśmy parzyć suszu wrzątkiem, ponieważ zabija to całą moc naparu. Witaminy nie lubią zbyt wysokiej temperatury i taki napar po prostu nie zadziała korzystnie. A przecież o to chodzi, żeby Yerba była „pełna zdrowia”! 🙂
Zalecana temperatura wynosi zazwyczaj 70-80 stopni i jest podana na opakowaniu Yerba Mate. Sklep nasz zaprasza do zakupów!

Yerba i odpowiednia temperatura

Różne odmiany Yerby mają oznaczoną odpowiednią temperaturę parzenia. Warto zaopatrzyć się w termometr specjalny do napojów, aby mieć pewność, że nasz napar zachowa wszystkie drogocenne składniki. Na opakowaniach pojawiają się nieco odmienne temperatury, a wszystko dlatego, że sposób przygotowania oraz stopień zmielenia jest różny i susz może inaczej reagować na ciepłotę wody. Nic się nie stanie jeśli temperatura będzie nieco za niska, najważniejsze jest informacja: No hacer hervir el agua. Pamiętajcie o tym parząc ulubiony napar 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate