03 lut

Najpopularniejsze naczynia do Yerba Mate

Matero

Naczynia do Yerba Mate to specyficzne kubki, które nazywamy matero. Można wybrać naczynko ceramiczne, drewniane lub tykwę do Yerby – w sklepie znajdziecie spory asortyment. Dziś przedstawiamy matero cieszące się największą popularnością.

Yerba Mate w tradycyjnej tykwie

Tykwa to owoc, który cechuje się wyjątkowo twardą skórą. Matero z powstaje z górnej lub dolnej części owocu, przy zachowaniu jego oryginalnego kształtu. Owoc jest wydrążany, dodatkowo może posiadać metalową obręcz, co zwiększa jego trwałość. Do najpopularniejszych naczynek naturalnych z tykwy należą:

W przypadku tykw trzeba pamiętać, że pojemność różni się w poszczególnych sztukach – ich wielkość zależna jest od tego jak wyrósł owoc, nie od maszyny czy rąk, a to czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi 🙂

Matero z drewna – coś dla wymagających

Drewniane naczynia do Yerba Mate cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród doświadczonych mateistów. Wiele osób twierdzi, że napar najlepiej smakuje właśnie w drewnie! Zwykle naczynka tego typu są mniejsze niż tykwy i matero ceramiczne.

Najpopularniejsze palo santo – czyli drewniane naczynia do picia Yerby – w sklepie znajdziecie tutaj:

yerba sklep

Yerba sklep – wybierz naczynko ceramiczne

Naczynia ceramiczne są bardzo popularne. W praktyce są zupełnie jak klasyczne kubki, których używamy w naszych domach, natomiast wyglądem przypominają tradycyjne tykwy do Yerby. W sklepie jest duży wybór ceramiki w różnych rozmiarach, a najpopularniejsze są:

Zastanawiacie się jak wybrać naczynko do Yerba Mate? Najprościej kierować się po prostu gustem – najważniejsze aby wygląd matero przypadł nam do gustu. Poza tym istotna jest również wielkość. Sprawdźcie asortyment naszego sklepu online, a jeśli macie pytania dotyczące wyboru matero – zapraszamy do kontaktu 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate