03 lip

Najciekawsze smaki Yerba Mate

Smaki Yerba Mate

Yerba Mate uwielbiana jest na całym świecie. Szczególnie ceni się jej pobudzające właściwości, ale również korzystny wpływ na nasze zdrowie. Ostrokrzew paragwajski, z którego powstaje napar określany często herbatą Yerba Mate, występuje naturalnie w Ameryce Południowej. Porównuje się go do dobrze nam znanej herbaty, jednak jest to coś zupełnie innego – regularne picie pomaga w oczyszczaniu organizmu, dostarcza witamin, minerałów, a także antyoksydantów.
Ciekawym tematem są smaki Yerba Mate. Właściwości zdrowotne ma każda odmiana ostrokrzewu, jednak mogą się one znacznie różnić pod względem smaku. W tym artykule poznacie kilka ciekawych rodzajów tzw. herbaty Yerba Mate, po które zdecydowanie warto sięgnąć.

Smaki Yerba Mate klasyczne

Do najbardziej znanych na całym świecie Yerba Mate należą Rosamonte oraz Pajarito. To smaki Yerba Mate, które powinien znać prawdziwy fan ostrokrzewu paragwajskiego.
Rosamonte pochodzi z Argentyny. Zdecydowanie możemy ją polecić każdemu – zarówno początkującym, jak i doświadczonym już mateistom. To ostrokrzew, który nie jest bardzo intensywny – napar ma harmonijny smak i aromat, a przy tym świetnie pobudza do działania. Dostępna jest w różnych wersjach, zarówno z patyczkami, jak i bez.

ostrokrzew-paragwajski

Pajarito to paragwajska Yerba Mate, którą kochają osoby ceniące tradycyjną goryczkę i dymny aromat naparu. Jest mocna zarówno w smaku, jak i działaniu. W naszym sklepie znajdziecie kilka propozycji od tego producenta – z pewnością znajdziecie idealną wersję dla siebie 🙂

herbata yerba mate

Ostrokrzew paragwajski z dodatkami

Oprócz tych najbardziej tradycyjnych odmian ostrokrzewu, jest również wiele oryginalnych smaków Yerba Mate z dodatkiem ziół lub owoców.
Warto przyjrzeć się brazylijskiej Mate Green. Oprócz klasycznej wersji są równiej ciekawe mieszanki ziołowo-owocowe. Należą do nich między innymi Mate Green Fitness oraz Mate Green Mas Energia Guarana. Wyróżniają się one nie tylko oryginalnym smakiem, ale także dodatkowymi właściwościami wynikającymi ze specjalnie dobranych ziół.
Możemy polecić również marki Taragui i CBSe, które słyną z ciekawych połączeń smakowych, na przykład z dodatkiem owoców tropikalnych.
Ostrokrzew paragwajski z oryginalnymi dodatkami to sposób na urozmaicenie sobie codziennego rytuału parzenia Yerba Mate. Można ciągle kosztować nowych smaków i jednocześnie dostarczać sobie energii! 🙂

smaki yerba mate

Herbata Yerba Mate w torebkach

Produceni nie zapomnieli również o fanach klasycznej herbaty. Yerba Mate dostępna jest bowiem w ekspresowych torebkach. Parzymy ją tak samo jak zwykłą, czarną herbatę, która jest tak popularna w naszym kraju. Nie ma ona wyczuwalnego działania pobudzającego, dlatego można raczyć się nią o każdej porze. Może być zamiennikiem herbaty lub przysmakiem dla mateistów, którzy poszukują delikatniejszego naparu, który będą mogli pić dodatkowo, chociażby pomiędzy kolejnymi zaparzeniami tradycyjnego ostrokrzewu paragwajskiego.

A Wy jakie smaki Yerba Mate lubicie najbardziej? 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate