18 lip

Naczynie gliniane

Naczynia gliniane

Naczynia gliniane również są popularne pośród wszystkich dostępnych matero. Czym takie naczynko się wyróżnia oraz czy ma wpływ na smak i działanie Yerba Mate?

Naczynie gliniane z pysznym naparem

Naczynia gliniane są ciekawą alternatywą dla tych tradycyjnych tykw wykonanych z twardego owocu. Mają podobny kształt, a parzenie niczym się nie różni. Po co więc taki rodzaj calabazy? To proste! Jest znacznie wygodniejsza i nie wymaga specjalnych przygotowań jak inne. Na przykład drewniane powinno się poddawać currado, które polega na wtarciu w ścianki oleju. Tradycyjny owoc tykwy wymaga natomiast wydrążenia. Naczynie gliniane wystarczy wyparzyć i już możemy cieszyć się cudownym smakiem Yerba Mate oraz ciekawymi właściwościami, których jest całe mnóstwo. Nie tylko pobudza, czy dodaje witamin, ale również jest odpowiedzią na pytanie jak schudnąć w zdrowy sposób.

Yerba Mate zmienia smak w różnych naczyniach

Ciekawe jest to, że naczynko może wpłynąć na smak naparu, szczególnie jeżeli pijemy go na gorąco. Drewno znane jest z „oddawania” elementów znajdujących się w jego składzie, podobnie zresztą jak owoc tykwy. W przypadku naczyń glinianych nie musimy martwić się o jakiekolwiek zmiany smaku – napar będzie tak samo pyszny jak zawsze. Zapraszamy do nas: Naczynia do Yerba Mate.

Jak schudnąć? Z Yerba Mate będzie łatwiej

Bardzo często jest tak, że początkujący yerbiści trafiają na temat Yerba Mate szukając sposobu na to jak schudnąć. Nic dziwnego – ostrokrzew jest znany z właściwości przyspieszających zrzucanie zbędnych kilogramów. Głównym tego powodem jest fakt, że usprawnia metabolizm oraz dodaje energii tak potrzebnej do regularnej aktywności fizycznej. Oczywiście sama Yerba Mate nie jest sposobem na to jak schudnąć, ale pomocą przy odpowiedniej diecie. Ograniczenie słodyczy i tłuszczów oraz picie Yerby to najlepsze połączenie 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate