22 lut

Naczynia ceramiczne do Yerba Mate – zalety

Yerba sklep

Yerba Mate tradycyjnie pija się w charakterystycznych naczynkach. Mogą być to naczynka ceramiczne, drewniane lub tykwy. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę lub już pijesz Yerbę, w sklepie znajdziesz wybór ciekawych naczyń o różnych pojemnościach. Dziś zajmiemy się zaletami naczynek ceramicznych – dlaczego są ciągle najpopularniejsze? Czym kierować się podczas wyboru?

Yerba – sklep z naczynkami do picia naparu

W naszym sklepie możecie przejrzeć naczynia do Yerba Mate w różnych kategoriach. Mogą być to tykwy, palo santo lub naczynia ceramiczne. Podczas wyboru należy mieć na uwadze zarówno typ matero – czyli właśnie naczynka do Yerby – a także pojemność. Naczynia mogą być bardzo małe (np. palo santo 100ml) lub wręcz ogromne – tykwa XL mieszcząca około 400 ml naparu. Najbardziej uniwersalną i praktyczną wersją są naczynia 250-350ml, które sprawdzą się zarówno u początkujących, jak i zaawansowanych fanów Yerby. Sklep nasz chętnie pomoże, jeśli nie jesteście pewni, które matero będzie dla Was najlepsze.

Naczynia do Yerba Mate – ceramika

Naczynie ceramiczne jest w praktyce bardzo podobne do klasycznych kubków, których używa się w każdym domu. Różni się jedynie kształt, który nawiązuje do tradycyjnej tykwy. Po zakupieniu ceramicznego naczynia do Yerba Mate wystarczy umyć je pod bieżącą wodą i już można zabierać się za przygotowanie naparu. Utrzymanie czystości jest w przypadku ceramiki wręcz banalnie proste.
naczynia ceramiczne do yerba mate

Tykwa i palo santo vs ceramika – coś dla zapominalskich

Naczynia naturalne takie jak tykwa i palo santo są bez wątpienia bardzo osobliwe i zdecydowanie polecamy je każdemu. W przypadku takich naczyń do Yerba Mate trzeba mieć na uwadze odpowiednią pielęgnację. O naturalne matero trzeba dbać, aby długo nam służyło. Nie należy zostawiać w nich wilgotnego suszu na dłużej. Naczynia ceramiczne są natomiast bardziej odporne. Jeśli więc zdarza Wam się zapominać o posprzątaniu kubka czy talerza, może się okazać, że naczynko ceramiczne będzie dla Was doskonałym wyborem. Nawet jeśli zapomnicie opróżnić je przed wyjściem, czy nawet wyjazdem, po umyciu znów będzie świetnie służyło. Sprawdźcie naczynia do Yerby – w sklepie online na pewno znajdziecie idealne dla siebie 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate