02 Lip

Mateina

Mateina

Mateina – brzmi poważnie, jednak to nic innego jak dobrze znana kofeina, którą znaleźć możemy także w naparze Yerba Mate. W różnych odmianach jest jej więcej lub mniej, co przekłada się na moc pobudzania Yerba Mate. Właściwości pobudzające to jeden z najczęstszych powodów, dla których kolejne osoby zaczynają pić napar.

Mateina Cię pobudzi!

Yerba Mate zawiera sporą ilość kofeiny, która w tym przypadku potocznie nazywana jest mateiną. Co ją odróżnia od tej, którą znajdziemy w kawie czy nawet herbacie? Oczywiście sposób działania. Kawa zwykle mocno pobudza, jednak na chwilę, po której poziom eneregii gwałtownie spada. Mateina działa nieco inaczej – pobudza stopniowo, dzięki czemu mamy energię na cały dzień.

Yerba Mate to samo zdrowie

To nie jedyna zaleta Yerba Mate. Dzięki mateinie, napar jest mocno pobudzający, jednak nie podrażnia żołądka ani nie obciąża wątroby, co jest częste w przypadku kawy, szczególnie tej mocnej. Witaminy, energia, pyszny smak – to wszystko zapewnia każdy rodzaj Yerba Mate. Sklep nasz zaprasza na zakupy 🙂

Yerba Mate – właściwości każdego naparu

Wszystkie odmiany łączy jedno – każda jest pełna drogocennych składników dobrych dla naszego zdrowia. Zdecydowanie warto sięgać po Yerba Mate, właściwości mówią same za siebie. Jeśli nie potrzebujemy silnego pobudzenia, możemy pokusić się o lżejszą wersję „sueve”. Mimo mniejszego pobudzenia, korzystne dla zdrowia związki występują identycznie w tej wersji Yerba Mate. Właściwości pobudzające są dużo mniejsza i można ją pić nawet wieczorami.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate