24 cze

Mate de leche

Mate de leche

Mate de leche brzmi jak jedna z odmian Yerba Mate, ale to nie to! Czy piliście kiedyś bawarkę? A czy próbowaliście już wersji z Yerba Mate? De Leche oznacza mleko, a więc jest to „bawarska” odmiana Yerba Mate, która sprawia, że ziołowy napar nabiera zupełnie nowego smaku. Jeśli jesteś osobą początkującą, zachęcamy do zapoznania się z zestawami startowymi, które ułatwiają pierwsze podejście na naparu. To również ciekawy dodatek, który zaspokoi ochotę na słodkości podczas diety odchudzającej.

Mate de leche – ciekawa yerba o nietypowym smaku

Yerba Mate ma wiele odmian, występuje z przeróżnymi dodatkami. Zdecydowanie jednym z rzadszych jest mleko. Chociaż wiele osób lubi dolewać go do kawy czy nawet herbaty, napar ziołowy nie kojarzy nam się z tym białym napojem. Zioła z mlekiem, niemożliwe! A my zachęcamy, bo Mate zalana mlekiem ma ciekawy, oryginalny smak, który jest naprawdę pyszny! Dodatkowo taki napar jest bardzo sycący.

Yerba Mate nie można się znudzić

Picie naparu ma tak wiele form, że trudno, by kiedykolwiek wyczerpały nam się pomysły. Jeśli lubimy próbować nowych smaków, możemy za każdym razem próbować kolejnych odmian z różnymi dodatkami, albo po prostu zmienić sposób parzenia. Mate de leche ma ciekawy, słodkawy smak, zupełnie odmienny od tego klasycznego suszu zaparzonego wodą. Sam sposób można wykorzystać z różnymi rodzajami yerby, oprócz klasycznego także te smakowe – na przykład z wanilią.

Dieta odchudzająca z Yerbą i mlekiem

Yerba Mate z dodatkiem mleka ciekawie smakuje, ale także bardzo syci. To dlatego jest ciekawą opcją dla osób na diecie odchudzającej. Daje uczucie sytości, dzięki czemu zmniejsza się apetyt. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto włączyć ostrokrzew do diety odchudzającej. Sam w sobie ma działanie, które przyspiesza proces utraty nadmiernych kilogramów, a przy okazji dostarcza wielu potrzebnych witamin.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate