20 czerwiec

Limón

Limón

Limón widnieje na opakowaniach Yerba Mate, które wyróżniają się oryginalnym, orzeźwiającym smakiem. To nic innego jak hiszpańskie słowo oznaczające naszą cytrynę. To jeden z najpopularniejszych dodatków do Yerba Mate, który pasuje do naparu zarówno na gorąco, jak i na zimno.

Limón, czyli cytrusowe orzeźwienie

Limón, czyli cytryna, to owoc znany ze swoich zdrowotnych właściwości. Najbardziej ceniona jest za dużą zawartość witaminy C, czy inaczej kwasu askorbinowego. Obecność tego związku jest niezbędna do utrzymania dobrego zdrowia, a co ciekawe – nie można go przedawkować! No chyba, że przyjmujemy naprawdę ekstremalne dawki (co nie jest łatwe) – wtedy mogą wystąpić dolegliwości żołądkowe. W tym przypadku im więcej tym lepiej, szczególnie jeśli w naszej diecie brakuje świeżych warzyw i owoców. Dlaczego witamina C jest tak ważna? Nie tylko bierze udział w wielu procesach naszego organizmu, pomaga też zwalczać wolne rodniki, dzięki czemu zapobiega nowotworom oraz spowalnia proces starzenia.

Yerba Mate z cytrusami

Dodatek limón do Yerba Mate sprawia, ze smak staje się zupełnie inny – to dobry sposób na odmianę. Dodatkowa porcja witaminy C to kolejny plus. Dużą jej ilość poleca się, kiedy mamy słabą odporność lub problemy z krwotokami z nosa czy pojawiającymi się naczynkami (wzmacnia naczynia krwionośne). Jeśli Yerba Mate to nas sposób na to jak szybko schudnąć, dodatek cytryny jest jak najbardziej wskazany 🙂

Jak szybko schudnąć z pomocą Yerba Mate?

Bardzo często jest tak, że osoby nie znające wcześniej naparu zaczynają go pić, ponieważ oczekują spadku wagi. Śpieszymy z wyjaśnieniem: Yerba to doskonały sposób będący odpowiedzią na pytanie jak szybko schudnąć, ale pod warunkiem, że stosujemy dietę ograniczającą węglowodany i tłuszcze. Warto również uprawiać sport, w czym także może pomóc picie naparu z ostrokrzewu. W jaki sposób? Otóż dodaje energii, a dzięki temu mamy większy zapał do aktywności fizycznej. Jak szybko schudnąć? Oczywiście z Yerba Mate!
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate