17 czerwiec

LDL

LDL

LDL – te trzy litery mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Pewnie wielu z Was kojarzy tą nazwę z cholesterolem. I słusznie! LDL to tak zwany „zły cholesterol”, a im więcej go mamy, tym gorzej dla naszego zdrowia. Dlaczego o tym wspominamy? Bo Yerba Mate, jest świetna w obniżaniu jego poziomu.

LDL – dlaczego jest niebezpieczny?

Ogólnie cholesterol nie jest zły – jego obecność jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Aby zrozumieć dlaczego tak wiele mówi się dziś o jego pilnowaniu, trzeba zgłębić informacje o dwóch rodzajach. Cholesterol dzielimy na HDL i właśnie LDL. Wiemy już, że jeden jest zły, nietrudno więc domyślić się jakim będzie drugi 🙂 HDL to dobry cholesterol, który nie osiada w naczyniach krwionośnych, a usprawnia działanie całego organizmu. LDL łączy się z tłuszczami i może zmniejszyć światło żył, a to znacznie podnosi ryzyko zawału oraz udaru.

Yerba Mate ochroni nasze serce

Aby cieszyć się zdrowiem, trzeba regularnie badać poziom LDL. Warto stosować profilaktyczne środki, które wspomagają obniżanie złego cholesterolu. Jednym z nich jest Yerba Mate, która jest w pełni naturalna, a więc znacznie lepsza niż sztuczne środki, od których uginają się apteczne półki. Yerba Mate zawiera dodatkowo witaminy i minerały, wspomaga odporność i pobudza. Więcej: Yerba Mate skład witaminy i minerały

Herbata Yerba Mate rodem z Paragwaju

Obniżanie złego cholesterolu to nie jedyna zaleta ostrokrzewu, określanego często herbatą Yerba Mate. Regularne picie pomaga w oczyszczaniu organizmu, przyspiesza metabolizm, usprawnia działanie narządów i po prostu ochrania nas przed wieloma chorobami. Wiele osób uwielbia klasyczną herbatę – Yerba Mate jest znacznie lepsza. Dla osób, którym trudno rozstać się z tym popularnym napojem polecamy wersję w torebkach do zaparzania. Taka herbata Yerba Mate to także świetny sposób na przyzwyczajenie się do nietypowego smaku ostrokrzewu.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate