10 Cze

Laranjeiras

Laranjeiras

Laranjeiras jest brazylijską odmianą Yerba Mate, czy raczej Erva Mate – tak określa się napar w tamtejszym regionie. Cechuje ją drobno zmielony susz charakterystyczny dla tego stylu Mate. Kochają go miłośnicy łagodniejszych smaków i mniej pobudzającego działania Yerba Mate. Sklep nasz zachęca do próbowania ciekawych odmian Yerba Mate. Właściwości tego naparu są równie korzystne jak innych rodzajów.

Yerba Mate doskonała dla początkujących

Brazylijskie odmiany różnią się od tych klasycznych, ponieważ rodzaj zmielenia znacznie wpływa na smak naparu. W tym przypadku, można cieszyć się łagodnym smakiem, który stanowi ciekawą odmianę w porównaniu do tradycyjnych rodzajów Mate. Brazylijskie Erva Mate często polecane są osobom początkującym, stanowią doskonałe wprowadzenie w temat ostokrzewu i dają szansę a przyzwyczajenie się do smaku przed skosztowaniem mocnej „bomy” energetycznej 🙂

Laranjeiras w licznych wersjach smakowych

Producenci przygotowali coś dla osób gustujących w Yerba Mate z dodatkami. Odmian jest tak wiele, że nie sposób się znudzić. Laranjeiras występuje w towarzystwie mięty, boldo, guarany, ananasa czy zielonej limonki, które nadają się nie tylko na gorąco, ale też jako terere. Z niektórych znajdziemy nawet kawałki owoców.

Yerba Mate – właściwości naparu

Wszystkie odmiany Yerba Mate, w tym także Laranjeiras łączy wspaniałe działanie na zdrowie. Co daje regularne picie Yerba Mate? Właściwości jest wiele, poczynając od dostarczenia wielu witamin i minerałów, a kończąc na mocnym pobudzeniu. Codzienne raczenie się napojem może skutecznie obniżyć cholesterol, oczyścić organizm z toksyn, poprawić wygląd cery, włosów i paznokci. To zaledwie część korzyści płynących z Yerba Mate. Właściwości jest wiele, ale najbardziej znane jest działanie pobudzające oraz pomoc w odchudzaniu.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate