30 Maj

La Merced

La merced

La Merced – trudno nie zauważyć tej Yerba Mate, przeglądając najbardziej popularne odmiany. To argentyńska yerba, ceniona za wysokiej jakości skład, tradycyjny smak oraz kilka ciekawych rodzajów w jakich można ją spotkać. To świetnej jakości yerba, która posiada mocne właściwości pobudzające oraz podobnie jak inne odmiany jest odpowiedzią na często powtarzające się pytanie: Jak szybko schudnąć?

La Merced z różnych części plantacji

Susz wykorzystywany do produkcji La Merced pochodzi ze znanej z upraw ostrokrzewu prowincji Misiones. Z różnych jej części produkuje się inne odmiany. Na przykład La Merced De Monte pochodzi z terenów górskich, a De Campo z nizin. Dostępna jest również Yerba Mate łącząca te dwa produkty. Jeśli lubimy dymny posmak, towarzyszący Yerba Mate w wersji wędzonej, powinniśmy spróbować La Merced Barbacua.

Yerba Mate – a może saszetki?

La Merced słynie z Yerba Mate również w wersji ekspresowej. Saszetki pozwalają na zaparzenie ostrokrzewu tak jak herbatę. To sposób dla osób, którym nie odpowiada tradycyjne parzenie w tykwie albo dla tych, którzy chcą w delikatny sposób rozpocząć przygodę z naparem. Wersja saszetkowa jest znacznie słabsza ale też uboższa w witaminy i minerały, jednak oczywiście zawiera część dobroczynnych składników: Yerba Mate to nie herbata.

Jak szybko schudnąć? Czyli odchudzanie z Yerbą

Bardzo często osoby zaczynające parzyć ostrokrzew mają nadzieję, że będzie to sposób na to jak szybko schudnąć. Jest w tym sporo racji, chociaż należy pamiętać, że sam napar niewiele zdziała – podstawą jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Yerba Mate przyspieszy proces, ponieważ usprawnia przemianę materii oraz dodaje energii, którą można spożytkować na ćwiczenia. Jak szybko schudnąć? Stosując dietę wzbogaconą o nasz ulubiony napar! 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate