25 Maj

Kwercetyna

Kwercetyna

Kwercetyna znana jest jako środek leczniczy, możemy znaleźć go na aptecznej półce albo w naturze. Jest obecna w Yerba Mate w parze z rutyną. Oba te związki są flawonoidami. To kolejny związek, który sprawia, że nasz ulubiony napar, nazywany często herbatą Yerba Mate, jest tak zdrowy.

Jakie jest zastosowanie kwercetyny?

Kwercetyna dodawana jest do leków na alergię, wykazuje bowiem działanie pomocne w tego typu dolegliwościach. Najczęściej znajdziemy ją w suplementach zawierających kompleks różnych witamin, które mają poprawić naszą odporność lub korzystnie działać na włosy i paznokcie. To również znany sposób na walkę z wysokim cholesterolem. Ciekawą właściwością jest zapobieganie utlenianiu miedzy innymi witamin C i E, wpływa także na wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Yerba Mate to wiele suplementów w jednym

Yerba Mate ma w sobie wiele składników, które znajdują się w różnego rodzaju lekach. Nie od dziś wiadomo, że związki pochodzenia naturalnego przyswajane są przez organizm lepiej niż chemiczne. Dotyczy to nie tylko kwercetyny. Aby zachować zdrowie, sięgajmy po środki, którymi darzy nas natura. My chętnie polecamy Yerba Mate, dlaczego? Zobacz: Yerba Mate i działanie na nasze zdrowie.

Herbata Yerba Mate – porcja zdrowia na każdy dzień

W naszym kraju najpopularniejszym napojem jest herbata. Yerba Mate wciąż jeszcze jest czymś oryginalnym, mimo że coraz więcej osób włącza ją do swojej codzienności. Ostrokrzew ma w swoim składzie tak wiele drogocennych substancji, że nie sposób go nawet porównać do klasycznej herbaty. Yerba Mate to źródło witamin, które usprawnia działanie całego organizmu, a także pomaga w odchudzaniu.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate