23 Maj

Kwas nikotynowy

Kwas nikotynowy

Czytając o składzie Yerba Mate, możemy spotkać się z określeniem kwas nikotynowy. Nikotyna zawarta w nazwie może wzbudzać niepokój, bo od razu kojarzy się z papierosami, które jak wiadomo szkodzą. Jednak bez obaw, kwas nikotynowy jest czymś zupełnie innym – nie szkodzi, a poprawia zdrowie, dlatego zdecydowanie warto pić Yerba Mate 🙂

Kwas nikotynowy – co to właściwie jest?

To związek, który bardzo często znajduje się w kompleksach witamin na aptecznej półce. Pod tą nazwą niewiele nam mówi, ale kiedy dowiemy się, że oznacza to samo co niacyna lub witamina PP, sprawa staje się nieco jaśniejsza. Jego obecność w składzie naparu pitego przez bombillę jest zdecydowanie na korzyść.
Kwas nikotynowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać, że nic nie zastąpi witamin i minerałów pochodzących z pożywienia, dlatego warto zastąpić sztuczne suplementy na przykład naparem Yerba Mate.
A na co wpływa niacyna? Bierze udział w procesach metabolicznych, a także w produkowaniu energii. Organizm sam z siebie wytwarza bardzo niewielką jej ilość, dlatego musi być regularnie dostarczana.

Yerba Mate bogata w witaminy

Witamina PP, czy inaczej kwas nikotynowy, znajduje się w ostrokrzewie paragwajskim. Jest często polecany osobom, które chcą obniżyć cholesterol. To nie wszystko – ma też dobroczynne działanie na układ nerwowy. Jest znacznie lepiej przyswajalna, kiedy przyjmujemy ją razem z witaminami grupy B oraz witaminą C, które również obecne są w Yerba Mate. Sklep nasz chętnie dzieli się wiedzą o ostrokrzewie na blogu – zapraszamy 🙂

Bombilla i tykwa – tradycja z mocą witamin

Kwas nikotynowy to zaledwie jedna substancja spośród bogatego składu naparu słynącego z oryginalnego parzenia z udziałem tykwy i bombilli. To prawdziwa skarbnica potrzebnych witamin i minerałów, które odgrywają kluczową rolę w zachowaniu zdrowia. Tradycyjny sposób parzenia umożliwia raczenie się napojem przez cały dzień. Tykwa jest bardzo poręczna, a bombilla pozwala dokładnie odfiltrować susz.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate