18 Maj

Kwas feruloilochinowy

Kwas feruloilochinowy

Wiele czynników składa się na utrzymanie dobrego zdrowia i wyglądu. W naszym organizmie bardzo istotną rolę pełnią polifenole. Kwas feruloilochinowy należny do tej grupy, jednak nie jest tak powszechnie występujący jak inne. Nie znajdziemy go w liściach herbaty, nawet zielonej. Znajduje się natomiast w Yerba Mate.

Kwas feruloilochinowy oraz inne związki

W Yerba Mate znajduje się wiele związków, które mają istotną rolę dla naszego zdrowia. Jeśli chodzi o polifenole, możemy wyróżnić: kwas feruloilochinowy, kwas chlorogenowy, kwercetynę, rutynę, kemferol. Niektóre z nich, spotkać można w różnych owocach i warzywach, jednak nie tak łatwo o źródło ich wszystkim w jednym produkcie… No chyba, że znamy i cenimy napar z ostrokrzewu!

Yerba Mate walcząca o zdrowie

Zarówno kwas feruloilochinowy, jak i inne potrzebne związki, znajdują się w Yerba Mate. Dzięki temu, regularne picie naparu to świetny sposób na profilaktykę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie Yerba Mate, zachęcamy do lektury: Yerba Mate a zdrowie

Yerba to pełnia zdrowia!

Yerba Mate ma niezwykłe działanie na cały organizm. To nie tylko sposób na pobudzenie, ale również bogate źródło witamin i minerałów, które pozwalają na zachowanie zdrowia i ładnego wyglądu. Wszystkie związki znajdujące się w Yerba Mate mają znaczenie, a razem tworzą niezwykłą pomoc. Regularne picie yerby pomaga w procesach trawiennych, działa na układ oddechowy, usprawnia metabolizm… To tylko niewielka część zalet tego naparu. Jedno jest pewne – ostrokrzew to doskonały sprzymierzeniec każdego dnia!
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate