13 Maj

Kwas chinowy

Kwas chinowy

Kwas chinowy jest związkiem organicznym, który występuje w niektórych roślinach. Doskonałym tego przykładem są liście ostrokrzewu, czyli też nasz ulubiony napar Yerba Mate, który ma cudowny wpływ na zdrowie i urodę, jeśli jest elementem codziennej diety

Kwas chinowy i jego zastosowanie

Kwas chinowy oraz kawowy są obecne w składzie Yerba Mate. Co ciekawe, te związki (oraz ich ester – kwas chlorogenowy) mają silne działanie przeciwutleniające. Antyoksydanty mają ogromne znaczenie w funkcjonowaniu organizmu, przyczyniają się do ochrony komórek i zapobiegają występowaniu wielu chorób, w tym nowotworów. Groźna jest za równo za mała, jak i za duża ich ilość, dlatego warto wiedzieć, że Yerba Mate zawiera stężenie kwasu chinowego, które w żaden sposób nam nie zaszkodzi, może tylko pomóc. Oprócz tego często można spotkać się z opiniami, że zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować na własnej skórze sięgając po Yerba Mate. Sklep nasz zaprasza do zakupów.

Yerba Mate pełna jest dobroczynnych składników

Skład Yerba Mate jest wyjątkowo bogaty. Mamy tam całą gamę różnych witamin i minerałów, które pomagają nam zachować zdrowie i ładny wygląd. Oprócz ogólnej ochrony, usprawnia pracę organizmu, między innymi właśnie dzięki obecności kwasu chinowego. Zachowanie zdrowia to najważniejsza kwestia, a napar stanowi świetną alternatywę dla różnego rodzaju suplementów.

Dieta a Yerba Mate

Składniki Yerba Mate mogą być dużą pomocą dla wszystkich, którzy stosują dietę, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy. Po pierwsze, mocno pobudza, dzięki temu mamy znacznie więcej energii, aby do odchudzania włączyć aktywność fizyczną. Oczywiście, aby schudnąć, podstawą jest dieta ograniczająca węglowodany i tłuszcze, jednak Yerba Mate ma działanie przyspieszające przemianę materii, dlatego efekty będą widoczne szybciej.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate