11 maj

Kurupi

Kurupi

Wśród wielu rodzajów Yerba Mate produkcji paragwajskiej, zdecydowanie wyróżnia się Kurupi. Również u nas jest bardzo popularna, zarówno w wersji klasycznej, jak i z dodatkami. To kwintesencja tradycyjnego smaku ostrokrzewu, cieszy mocnym aromatem oraz możliwością kilkukrotnego zalewania suszu. To świetna odmiana zarówno dla dbających o zdrowie, jak i dla osób na diecie odchudzającej.

Kurupi na tle innych yerb

Yerba Mate ma tą specyfikę, że w zależności od sposobów produkcji, może przybrać zupełnie inny smak. Kurupi zawiera zarówno listki jak i patyczki ostrokrzewu, ma też sporo pyłu. Przygotowywana jest w tradycyjny sposób, taki ma również smak. Docenią go miłośnicy charakterystycznnej goryczki Yerba Mate. Dla początkujących, Kurupi może być znacznie za mocne, nie tylko w smaku, ale i działaniu. Daje niezłego „kopa” więc picie tej yerby wieczorem również może nie być najlepszym pomysłem. No chyba, że pracujemy do późna i potrzebujemy dodatkowej mocy – wtedy zdecydowanie na tak!

Coś dla miłośników testowania różnych smaków

Yerba Mate Kurupi ma imponujące właściwości pobudzające, szczególnie w wersji classic. Jednak produkowane są też ciekawe zestawy z różnymi dodatkami. Najbardziej popularna jest Kurupi Katuava, która wzbogacona została o naturalny afrodyzjak (swoją drogą całkiem mocny). Spotkać możemy także ciekawą, orzeźwiającą wersję z miętą i boldo, która ma nie tylko oryginalny smak, ale również działanie wspomagające procesy trawienne.

Dieta odchudzająca z dodatkiem Yerba Mate

Yerba Mate słynie z właściwości odchudzających. Oczywiście samo picie naparu nie sprawi, że z dnia na dzień stracimy zbędne kilogramy. Najważniejsza jest dieta odchudzająca oraz aktywność fizyczna. Yerba Mate może jednak pomóc, wówczas szybciej zobaczymy efekty naszych starań. Mocne pobudzenie płynące z Yerba Mate Kurupi z pewnością przyda się podczas intensywnych ćwiczeń, a witaminy i minerały uzupełnią ewentualne braki w diecie odchudzajacej, która często jest uboga w potrzebne składniki.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate