07 Maj

Kraus

Kraus

Kraus to jedna z najbardziej popularnych odmian suszu. Ta charakterystyczna żółta paczuszka pochodzi z Argentyny, gdzie jej produkcję rozpoczęli austriaccy emigranci. To wyjątkowa odmiana mająca ogromną ilość fanów w wielu krajach.

Dlaczego Yerba Mate Kraus jest wyjątkowa?

Na najlepszy efekt końcowy składa się kilka ważnych kwestii. Yerba Mate Kraus podobnie jak inne odmiany, zawiera susz ostrokrzewu paragwajskiego oraz ewentualnie dodatki. Tajemnica tkwi w sposobie suszenia, do którego używa się gorącego powietrza. Tradycyjnie liście umieszczane są nad paleniskiem, dlatego wyraźnie wyczuwa się aromat dymu. Smak Yerba Mate Kraus pozbawiony jest więc dymu, dzięki czemu jest łagodniejszy. Polecana jest dla początkujących oraz dla osób, którym nie odpowiada gorzkawy posmak klasycznych odmian.
Jeśli poszukujesz dopiero rodzaju herbaty paragwajskiej dla siebie, zapraszamy do wpisu: Najpopularniejsze smaki Yerba Mate

Yerba Mate Kraus – dla każdego coś dobrego

Yerba Mate Kraus dostępna jest w kilku typach, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Szczególną popularnością cieszy się Kraus Organica. Jest w pełni ekologiczna, tworzona z najlepszego rodzaju ostrokrzewu, który uprawiany jest bez żadnych środków chemicznych czy sztucznych nawozów. Inni ciekawymi odmianami Kraus są wersje z patyczkami lub bez. Produkowany jest również w wersji „ekspresowej”, czyli w torebkach do zaparzania.
To odmiana Yerba Mate zasługuje na uwagę, ponieważ bardzo różni się od innych, a mimo to w składzie posiada te same drogocenne elementy. Jeśli szukasz smakowej odmiany, polecamy Yerba Mate Kraus.

Herbata paragwajska – wiele smaków dla każdego

Podsumowując, Yerba Mate Kraus to bardzo popularna odmiana ceniona za wysoką jakość oraz ciekawe warianty smakowe. Występuje w kilke wersjach klasycznych, a także z dodatkami smakowymi. To herbata paragwajska, która każdemu przypadnie do gustu. Warto spróbować kilka wersji, by przekonać się, która jest dla nas najlepsza. Yerba Mate, nazywana również herbatą paragwajską, świetnie pobudza i dostarcza wielu witamin niezależnie od tego w której wersji ją mamy.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate