06 Maj

Kofeina

Kofeina

Kofeina kojarzona jest głównie z kawą. Chyba każdy, czytając to słowo, myśli od razu o pobudzającym działaniu tego napoju. Jednak nie tylko kawa ma sporą zawartość kofeiny – znajduje się ona również w ostrokrzewie paragwajskim, a także herbacie. Yerba Mate zawiera jednak więcej kofeiny i działa ona nieco inaczej.

Yerba Mate sposobem na pobudzenie

Kofeina znajdująca się w Yerba Mate nazywana jest potocznie mateiną. Również wpływa na pobudzenie organizmu, jednak działa nieco inaczej. Po pierwsze, napar z ostrokrzewu nie obciąża wątroby, ani nie podrażnia żołądka, co czasem ma miejsce w przypadku kawy, szczególnie jeśli pijemy czarną. Po drugie, pobudzenie nie jest natychmiastowe i krótkotrwałe. Energia uwalniana jest z Yerba Mate stopniowo, dzięki czemu nie mamy uczucia zmęczenia, kiedy nagle przestanie działać, no i oczywiście dodaje nam mocy na wiele godzin.

Kofeina dodaje energii

Oczywiście w zbyt dużych ilościach kofeina może zaszkodzić – najlepszym tego przykładem są napoje energetyczne, które są zwyczajnie niebezpieczne. W Yerba Mate mamy dużo niższą zawartość, dzięki czemu pomaga ona utrzymać odpowiedni poziom energii do codziennych obowiązków bez niepotrzebnego ryzyka. Polecamy lekturę: Yerba Mate, kawa, czy napoje energetyczne?.

Herbata, Yerba Mate, kawa i napoje energetyczne

Czy to kawa, herbata, Yerba Mate, czy tzw. energetyk, znajdziemy w nich kofeinę. Jeżeli mamy na uwadze nasze zdrowie, napojów energetycznych powinniśmy unikać. Ostrokrzew to świetna alternatywa dla wszystkich wymienionych napojów. Zawiera sporo pobudzających substancji, ale nie wpływa to negatywnie na nasze zdrowie, wręcz przeciwnie. Poprawia się samopoczucie i ogólna kondycja, a smakiem raczyć się można o dowolnej porze dnia, zupełnie jak popularną herbatą. Yerba Mate to źródło witamin, energii oraz dobrego humoru 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate