02 Maj

Katuava

Katuava

Katuava, czyli Psidium cinereum jest znanym w Ameryce Południowej ziołem, które wyróżnia się ciekawym działaniem. Z pewnością, kiedy przeglądacie różne odmiany Yerba Mate, spotykacie się z dopiskiem właśnie Katuava albo Catuaba. Są to dwie różne rośliny, ale ich działanie jest w zasadzie identyczne. Tykwa naparu, w której znajduje się nieco katuavy to znany w Ameryce Południowej afrodyzjak.

Warto wiedzieć co zawiera Twoja Yerba Mate

Katuava to roślina bardzo popularna krajach Ameryki Południowej, głównie z uwagi na mocne działanie pobudzające funkcje seksualne. Z powodzeniem zastępuje różnego rodzaju leki farmakologiczne. Stosować ją mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy chcą zwiększyć doznania i ogólnie poprawić działanie organizmu. Katuava jest niezwykle popularnym dodatkiem do Yerba Mate. Przykładem jest najpowszechniejsza tego typu odmiana dostępna u nas – Yerba Mate Kurupi Katuava.

Katuava i jej szerokie zastosowanie

Jako dodatek do Yerba Mate katuava wnosi wiele dobrego w różnych dziedzinach. To nie tylko afrodyzjak, ale również zioło poprawiające koncentracje i pamięć. Pozytywnie wpływa na układ krążenia, wzmacnia odporność, a także wspomaga organizm w procesach trawiennych. Yerba Mate z dodatkiem katuavy jest więc jeszcze korzystniejsza dla zdrowia, bo jak wiemy, sam ostrokrzew wyróżnia się wieloma zaletami zdrowotnymi. Tykwa Yerby to najlepsze, co możemy zrobić dla zdrowia 🙂

Tykwa z dodatkową mocą

Dzisiaj suplementacja jest bardzo popularna, co dodatkowo napędzają media. Dostępne są tabletki właściwie na wszystko, jednak regularne stosowanie takich produktów może negatywnie wpłynąć na układ trawienny lub nerki. Ostrokrzew ma znacznie lepsze działanie, ponieważ wspomaga funkcjonowanie organizmu, dostarcza witamin, a dodatkowe zioła to jeszcze więcej ciekawych właściwości. Podobnie jest z chemicznymi środkami na potencję. Nasz ulubiony napar w tykwie z dodatkiem katuavy ma świetne działanie, a dodatkowo skorzystamy z dobroci samej Yerba Mate.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate