17 Maj

Czy Yerba ma wpływ na koncentrację? Jak się skupić za pomocą Yerba Mate.

Wpływ yerby na koncentrację.

Często można natrafić w sieci na opinię, że Yerba Mate poprawia koncentrację. Używając pojęć z psychologii, koncentracja to stan skupienia uwagi i nakierowania jej na określone działanie. Zatem, czy rzeczywiście Yerba może wpływać na poprawę koncentracji i sprawić, że będzie  nam się myślało i działało lepiej? Tym razem zaprezentujemy Wam jak się skupić dzięki Yerba Mate!

Jak się skupić dzięki Yerba Mate

Czasami stres lub nawał obowiązków sprawiają, że mamy problemy z koncentracją. Jak się skupić, kiedy zbliżają się terminy, a telefon nie robi przerw od dzwonienia? Czy macie swoje sposoby na koncentrację? Naszym jest yerba!

Badania naukowe potwierdzają, że koncentrację wzmacniają substancje chemiczne zwane alkaloidami purynowymi, do których zalicza się m.in. znana wszystkim kofeina i mniej znane związki – teobromina i teofilina. Dlatego często dostępne w aptekach preparaty na poprawę pamięci i brak koncentracji zawierają właśnie wspomniane substancje, które mają wspierać nasze umysły w czasie wzmożonego wysiłku. Jednak zanim sięgniemy po syntetyczne specyfiki warto wiedzieć, że wszystkie wspomniane alkaloidy purynowe występują naturalnie właśnie w liściach i gałązkach ostrokrzewu paragwajskiego, czyli Yerba Mate. Każdy z nas ma swoje własne sposoby na koncentrację, dlaczego zatem nie poszerzyć je o zdrowy i naturalny sposób, jakim jest picie yerby?

brak koncentracji yerba mate

Czy Yerba Mate jest odpowiedzią na brak koncentracji?

Co prawda Yerba Mate zawiera znacznie mniej kofeiny w porównaniu do kawy – najbardziej znanego źródła tej substancji. Jednak jest bardzo dobrym źródłem teobrominy i teofiliny, które mogą wpływać korzystanie na pracę umysłową i pomagają osiągnąć pożądany stan skupienia, rozwiązując tym samym problem braku koncentracji. Ponadto Yerba Mate jest  jednym z lepszych źródeł tych związków, które, oprócz wspomnianych właściwości, wpływają korzystnie również na stan fizyczny naszego organizmu – m.in. poprawiają krążenie krwi i wspomagają pracę nerek. Pojawiają się także tezy na temat  tego, że na wzmocnienie koncentracji mają wpływ witaminy z grupy B, w które obfituje Yerba Mate (m.in. B6, B9). Właśnie dlatego yerba bywa szczególnie doceniana w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego (np. podczas nauki).

Na brak koncentracji może wpływać wiele czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych: stan zdrowia, samopoczucie, otoczenie, spożywane substancje. Zapewne każdy inaczej odczuje wpływ Yerba Mate na ten stan. Niemniej jednak napar z ostrokrzewu paragwajskiego to źródło licznych substancji, które mają pozytywny wpływ na cały organizm. Zatem można z czystym sumieniem nazwać yerbę sposobem na koncentrację i sięgnąć po ten specyfik rodem z Ameryki Południowej, by przekonać się samemu, jak działa. Czy yerba jest odpowiedzią na pytanie „jak się skupić?” Nawet jeśli nie odczujemy wpływu yerby na poprawę koncentracji, to na pewno przyniesie inne korzyści, które docenimy.

 

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate