29 Kwi

Ivoty Ca’a

Ivoty ca'a

Ivoty Ca’a jest rodzajem Yerba Mate uprawianym na prowincji Misiones. To klasyczna odmiana rodem z Argentyny, która smakiem nie wyróżnia się spośród innych odmian pochodzących z tego regionu – to równie smaczna Yerba Mate. Właściwości są także bardzo korzystne dla zdrowia, jak w każdej pysznej Yerbie.

Ivoty Ca’a – działanie i skład

Yerba Mate Ivoty Ca’a należy do grupy odmian suszu, który wyróżniają się klasycznym, gorzkawym smakiem. Jej intensywność nie jest duża, dlatego moc pobudzającą można określić jako średnią. To dobra odmiana dla osób, które nie potrzebują dużych zastrzyków energii, z powodzeniem można pić ją wieczorami. Jeśli chodzi o skład, ten również nie jest znacząco inny od tradycyjnych Yerba Mate. Zawiera zarówno liście, jak i patyczki ostrokrzewu paragwajskiego. To odmiana nie zawierająca dodatków smakowych.

Yerba Mate dla początkujących smakoszy

Osoby, które dopiero zamierzają rozpocząć picie Yerba Mate, często martwią się, że napar będzie za mocny. Przygotowaliśmy dla Was wpis, który pomoże rozpocząć przygodę z naparem: Zestaw startowy do Yerba Mate. Odmiana Ivoty Ca’a doskonale nadaje się jako pierwsza Yerba Mate, właściwości zdrowotne są takie same, a pobudzenie nie jest bardzo intensywne. To tradycyjny smak dla osób nie potrzebujących mocnych doznań 🙂

Yerba Mate – właściwości ostrokrzewu w każdym opakowaniu

Osoby, które chcą sięgnąć po pierwszą tykwę Yerba Mate, zazwyczaj mają na uwadze ciekawe cechy ostrokrzewu. Wielokrotnie powtarzamy, że jest on bardzo dobry dla zdrowia, niezależnie od odmiany Yerba Mate. Właściwości usprawniające funkcjonowanie naszego organizmu mają wszystkie rodzaje. W końcu pochodzą z tej samej rośliny. Co ciekawe, można dostać mniej i bardziej pobudzające wersje, dlatego możemy się nią raczyć nawet, jeśli nie potrzebujemy dodatkowej energii. Ivoty Ca’a świetnie sprawdza się nawet wieczorem, kiedy nie poleca się picia mocniejszych Yerba Mate. Właściwości pobudzające dają energię na cały dzień, a łagodniejsze odmiany mają bardziej relaksujące działanie.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate