27 Kwi

Insignia

Insignia

Insignia jest rodzajem Yerba Mate, które może spodobać się osobom początkującym z uwagi na łagodny smak i średnią moc pobudzania. To dobry sposób na przyzwyczajenie się do oryginalnego smaku naparu, a także kiedy nie potrzebujemy dużej dawki energii – na przykład wieczorami.

Insignia – co takiego w sobie ma?

Podobnie jak inne odmiany, Yerba Mate Insignia posiada wiele witamin i minerałów, m.in.: żelazo, magnez, witamina B6, tiamina. Jeśli chodzi o wygląd suszu, ma stosunkowo grubo zmielone liście i drobniejsze gałązki. W smaku wyczuwa się niewielką goryczkę, dlatego nie jest uwielbiana przez miłośników typowo mocnych rodzajów Yerba Mate. to Yerba dla fanów bardziej wysublimowanych smaków oraz dla osób początkujących.

Yerba Mate – Łagodna odmiana pochodząca z Argentyny

U nas Insignia nie jest jedną z najpopularniejszych odmian Yerba Mate, jednak w swoim kraju jest bardzo znana i lubiana. Produkuje ją popularna na całym świecie firma Martin & Cia. Jeżeli dopiero zamierzasz sięgnąć po pierwszy łyk naparu, zachęcamy do lektury: Yerba Mate dla początkujących.

Yerba w wielu odsłonach

Yerba Mate ma wiele odmian. Proces przygotowania suszu jest długi i skomplikowany, a każdy jego element wpływa na końcowy efekt, czyli działanie i smak. Yerba to ostrokrzew paragwajski. Liczy się przede wszystkim miejsce zbioru. Ważna jest ilość słońca, jakość gleby i wiele innych czynników, o których myślą producenci chcąc dostarczyć jak najlepszą Yerba Mate. Później odbywa się wstępne mielenie, suszenie… Rożne firmy inaczej podchodzą do produkcji a często używają różnych technik, by w efekcie stworzyć konkretne rodzaje suszu. Dobrym przykładem są wersje „sin homo”, czyli bez dymu – suszone np. w gorącym powietrzu, a nie nad ogniem. Każdy ma indywidualny gust, jedni wolą mocno gorzkie napary, inni delikatne – warto zapoznać się z kilkoma odmianami, by dowiedzieć się, który smak najbardziej nam odpowiada 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate