16 lip

Herbaty Yerba Mate

Herbaty Yerba Mate

Herbaty i Yerba Mate – oba te napoje są bardzo popularne. Różnią się jednak dosyć znacznie – te kwestie postaramy się dzisiaj wyjaśnić. Czym wyróżnia się Yerba Mate? Czy określenie herbata Yerba Mate jest poprawne?

Herbaty Yerba Mate – herbata, czy nie herbata?

Herbata to napój, który towarzyszy nam każdego dnia. Określenie to odnosi się do rośliny z jakiej zostało zaparzone. W związku z tym, określenie to jest prawidłowe wyłącznie w odniesieniu do naparu właśnie z tej rośliny. Oczywiście często nazywa się tak również inne napoje, chociażby ziołowe. Określenie to stało się na tyle popularne, że często słyszy się również o herbacie Yerba Mate. Spieszymy więc z wyjaśnieniem, że to dwa zupełnie inne produkty. Różnią się właściwie wszystkim: smakiem, działaniem, a także sposobem parzenia. W Yerba sklepie online znajdziecie wiele akcesoriów, które służą do parzenia, a także zestawu startowe dla początkujących.

Yerba sklep – zalety ostrokrzewu paragwajskiego

Wiemy już, że herbata i Yerba Mate to zupełnie inne napoje. Czym więc wyróżnia się Yerba? Jest to napar parzony z listków i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego. Ta roślina pochodząca z Ameryki Południowej ma wiele ciekawych właściwości. Przede wszystkim ceniona jest za niezwykłe działanie pobudzające, nawet lepsze niż podczas picia kawy! W Yerba sklepie znajdziecie rodzaje ostrokrzewu mniej lub bardziej energetyczne, w wielu różnych smakach. Oprócz energii, Yerba daje również wiele witamin i minerałów cennych dla naszego organizmu. Świetnie działa na trawienie, oczyszczanie, a także pracę serca. Może być także pomocna podczas odchudzania. Podsumowując, herbaty i Yerba Mate mają różne działanie, w szczególności jeśli chodzi o pobudzanie. Jeśli chcesz spróbować jak działa napar z ostrokrzewu, zapraszamy do naszego Yerba sklepu online 🙂

herbata yerba mate

Herbata Yerba Mate – różnice w parzeniu

Klasyczną herbatę parzymy często wrzucając torebkę z suszem lub po prostu liście, następnie zaparzamy ją wodą powyżej 90 stopni, a zwykle po prostu wrzątkiem. W przypadku Yerba Mate kluczowe znaczenie ma niższa temperatura – woda powinna mieć maksymalnie 80 stopni. Dzięki temu napar ma odpowiednią moc i można zalewać susz kilkukrotnie. Nazywana mylnie herbatą, Yerba Mate parzymy tradycyjnie w naczynku zwanym matero, a do picia używamy bombilli. Ze względu na niezwykłe działanie pobudzające, Yerby nie pija się wieczorem.

Sprawdź dostępne produkty w Yerba sklepie i wybierz swój pierwszy zestaw 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate