07 Wrz

Herbata a Yerba Mate

Herbata yerba mate

Bardzo często w rozmowach z naszymi klientami oraz w Internecie spotykamy się ze sformułowaniem: herbaty Yerba Mate. Nie jest to prawidłowe określenie – dzisiaj wyjaśnimy dlaczego Yerba Mate w sklepie i herbata to dwa odmienne napoje.

Herbata Yerba Mate – porównanie

Oczywiście, sam wygląd Yerby bardzo przypomina herbatę. Yerba Mate także składa się z suszonych listków. Sposób przyrządzania także jest niemal taki sam, można zalać je gorącą lub chłodną wodą. Co ciekawe, zarówno ostrokrzew, jak i popularna herbata dostępne są w formie saszetek do zaparzania. Oba te produkty mają w sobie kofeinę, mimo że działanie nie jest takie samo. Yerba Mate w sklepie online dostępna jest w wielu rodzajach – trzeba jednak pamiętać, że pijąc ją możemy liczyć na zupełnie odmienne właściwości, a w szczególności mocne pobudzanie.

yerba

Yerba a herbata – jakie są różnice?

Różnicą jest tradycyjny sposób parzenia Yerba Mate. W sklepie znajdziecie różne marki i smaki Yerby, ale sposób parzenia pozostaje taki sam. Podstawowa różnica między herbatą i Yerba Mate jest taka, że do tykwy nasypuje się znacznie więcej suszu, niż w przypadku klasycznej herbaty. Yerba Mate ma oczywiście zupełnie inny smak oraz działanie. Napar mocno pobudza, zawiera również ogromną ilość witamin i minerałów. Oczywistą różnicą jest samo pochodzenie, są to napary z zupełnie innych roślin, ale również krajów. Herbata pochodzi z dalekiego Wschodu, Yerba Mate z Ameryki Południowej.

tykwa

Tykwa pełna naparu

Jak widzicie, Yerba Mate bardzo różni się od klasycznej herbaty. Jeśli chodzi o działanie, podobna jest bardziej do kawy. Mocno pobudza i daje energię na cały dzień. Natomiast w smaku jest zupełnie oryginalna i trudno porównać ją do czegokolwiek innego. Ma również unikalny sposób parzenia – tykwa i bombilla to podstawa dla każdego miłośnika ostrokrzewu.
Nazywanie herbatą Yerba Mate nie zmieni oczywiście jej przeznaczenia ani oczywiście działania, jednak warto wiedzieć, dlaczego jest ona odrębnym naparem, który działa i smakuje zupełnie inaczej niż dobrze znana wszystkim herbata. Yerba Mate przede wszystkim doskonale pobudza. Jednak zarówno herbata, jak i ostrokrzew doskonale smakują i poprawiają nastrój 🙂

Chcesz zacząć przygodę z Yerba Mate? Sklep nasz chętnie pomoże! Z przyjemnością pomożemy wybrać zestaw na początek.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate