20 Kwi

HDL

HDL

HDL – krótka nazwa, która ściśle wiąże się z cholesterolem, który brzmi już bardziej znajomo. Oczywiście jego obecność ma wpływ na działanie naszego organizmu. Yerba Mate podnosi jego poziom – zapytacie pewnie: Jak to? Tak zdrowy napar podnosi cholesterol? Tak, ale nie ten „zły”.

HDL kontra LDL

Cholesterol nie pojawia się w organizmie bezcelowo. Ma ważne działanie wpływające na funkcjonowanie całego ciała. Aby zrozumieć, dlaczego nie każdy cholesterol ma zły wpływ, należy poznać oba jego typy. HDL jest tak zwanym „dobrym cholesterolem”, ponieważ nie osiada na ściankach naczyń krwionośnych. Dzięki niemu organizm funkcjonuje prawidłowo. Jego przeciwieństwem jest LDL, który powoduje zmniejszanie się światła naczyń, co podwyższa ryzyko i często prowadzi do zawałów lub innych chorób serca.

Yerba Mate a cholesterol

Yerba Mate ma wiele właściwości, które pomagają zachować dobry stan zdrowia. Dotyczy to również cholesterolu. Obecność tykwy z naparem każdego dnia sprawia, że obniża się ten „zły” LDL, natomiast HDL się podnosi. W skutek tego organizm może dobrze funkcjonować, a ryzyko wystąpienia chorób serca maleje. Warto sięgnąć po Yerba Mate, co do tego nie ma wątpliwości. Dla osób początkujących przygotowaliśmy zestawy startowe, zapraszamy 🙂

Tykwa pełna zdrowia i smaku

Oczywiście nasz ulubiony napar w tradycyjnej tykwie ma również inne zalety. Zawarte w nim witaminy i minerały poprawią wygląd cery, włosów i paznokci, a regularne picie bardzo przyczyni się do oczyszczania organizmu z toksyn. Nie sposób zapomnieć o samym smaku, który jest bardzo oryginalny. Wystarczy nasypać do tykwy odpowiednią ilość suszu, zalać i już można cieszyć się chwilę relaksu.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate