16 Kwi

Guarana

Guarana

Guarana jest rośliną często dodawaną do Yerba Mate. Słynie z właściwości pobudzających, dlatego kupując susz z jej dodatkiem możemy liczyć na „kopa” energetycznego. Jej obecność w diecie sprawi, że będziemy mieć mnóstwo energii do codziennych obowiązków – to coś dla aktywnych.

Guarana jest niezwykłym środkiem o wielu właściwościach

Roślina ta pochodzi z Ameryki Południowej, jednak stosunkowo niedawno rozpowszechniła się jej popularność. Uściślając, w zielarstwie wykorzystuje się jej nasiona. Odkryto, że mają sporą zawartość kofeiny, dzięki czemu ma mocne działanie pobudzające. Ale to nie wszystko, dodatkowo ma wpływ na potencję oraz poprawę koncentracji i pamięci. Guaranę możemy znaleźć w gatunkach Yerba Mate, które charakteryzują się dużą mocą pobudzającą – dlatego najlepiej nie wybierać jej na początku przygody z naparem. Zainteresowanych zapraszamy do lektury wpisu: Yerba Mate vs Guarana

Yerba Mate na odchudzanie

Często spotyka się środki odchudzające, które zawierają właśnie ekstrakty z guarany. Pobudza, a przy tym zwiększa metabolizm, dlatego zdecydowanie może pomóc w walce z nadmiarem kilogramów albo po prostu pomagać w utrzymaniu prawidłowej wagi.
Yerba Mate w codziennej diecie jest znacznie lepszym sposobem, ponieważ jest w pełni naturalna. Ostrokrzew sam w sobie wpływa na przemianę materii, a dodatek guarany jeszcze bardziej potęguje efekt.

Dieta z dodatkiem guarany

W naszym sklepie znajdziecie zarówno Yerba Mate, jak i inne zdrowe produkty pochodzące z natury. Posiadamy również sproszkowaną guaranę. W takiej postaci jest ona bardzo wygodna, można dodać ją do dowolnej odmiany Yerby i w ten sposób wzmocnić jej działanie pobudzające. Guarana to również świetny dodatek do różnego rodzaju koktajli, soków czy nawet jogurtów. Dieta z dodatkiem tego owocu to niesamowity zastrzyk energii.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate