15 kw.

Guampa

Guampa

Guampa – to określenie możemy spotkać zgłębiając temat Yerba Mate. Często nawet zaawansowani fani naparu nie wiedzą „z czym to się je”. Guampa jest naczyniem do terere, czyli zimnego naparu Yerba Mate. Sklep nasz zaprasza do zakupów oraz zgłębiania wiedzy na naszym blogu.

Yerba Mate smakuje w każdej postaci!

Smakiem Yerba Mate chcemy cieszyć się w każdej porze roku. I chociaż zimą nie ma problemu, to latem gorąca yerba nie jest tak kusząca jak zazwyczaj. A przecież zawsze chcemy korzystać z jej zalet, tym bardziej jeśli jest elementem diety odchudzającej. Tutaj na ratunek przychodzi terere, która jest ziołowym odpowiednikiem mrożonej kawy. Guampa stosowana jest zazwyczaj właśnie do przyrządzania Yerba Mate na zimno. Najczęściej wykonana jest z rogu lub kopyta bydlęcego. Ma ciekawy, podłużny kształt, który znacznie różni się od klasycznych naczyń do Yerba Mate.

Guampa doskonała do terere… i tylko do terere

Naczynko zwane guampa posiada zazwyczaj drewniany korek od spodu. Nie poleca się wlewanie gorącego napoju, ponieważ może to spowodować zniszczenie naczynia i późniejsze przeciekanie. Również smak znacznie się zmienia, kiedy próbujemy przygotować tradycyjną Yerba Mate w rogu bydlęcym. Może to nawet zaszkodzić! Dlatego pamiętajmy, że Guampa jest idealna do picia zimnej Yerba Mate. Spotkać można ciekawe naczynia z różnymi uchwytami, które zdecydowanie przyciągają wzrok i cieszą oryginalnością.

Dieta odchudzająca z yerbą na gorąco i na zimno

Kiedy pijemy Yerbę w guampie, również korzystamy z właściwości naparu. Ten zalany zimną wodą jest może nieco słabszy, jednak susz posłuży nam do większej ilości zalań. To dobre rozwiązanie na lato, ponieważ jesteśmy spragnieni i potrzebujemy mocniejszego nawodnienia. Dieta odchudzająca wzbogacona o ostrokrzew będzie przebiegała łatwiej i efektywniej. Dlaczego? Ponieważ przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm i daje uczucie sytości – to dotyczy napoju na gorąco i na zimno. Dieta odchudzająca powinna opierać się przede wszystkim na zdrowych produktach i aktywności fizycznej, a napar to sposób na osiągnięcie lepszych rezultatów. Oczwyiście terere dostarczy nam również witamin oraz doda energii 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate