11 Kwi

Erva mate

Erva Mate

Erva mate – to określenie często spotkane w artykułach czy opiniach na temat Yerba Mate. Nic dziwnego, oba terminy znaczą to samo, po prostu Erva Mate jest używane w niektórych regionach.

Erva Mate – co sugeruje ta nazwa?

Często Yerba oraz Erva Mate stosowane są zamiennie ponieważ dotyczą tego samego produktu. Jednak Erva częściej używana jest na terenie Brazylii, co słusznie może naprowadzać nas na rodzaj konkretnego suszu. W Brazylii Yerba Mate nieco różni się od klasycznego naparu. W stylu brazylijskim liście i gałązki ostrokrzewu są bardzo drobno mielone, co ma zapewnić mocniejszy smak naparu oraz zwiększyć jego pobudzające i zdrowotne właściwości.

Yerba Mate czy Erva Mate – co wybrać?

Warto rozróżniać te określenia. Z pewnością zaawansowany „yerber” wie jaki rodzaj suszu najbardziej lubi, jednak osoba dla osoby początkującej może nie być łatwe wybranie spośród licznych odmian i smaków. Nasz sklep przygotował dla Was zestawy startowe, które pomogą zrobić ten pierwszy krok w piciu ostrokrzewu.
Erva Mate, czyli Yerba Mate z Brazylii, wyróżnia się dużą zawartością pyłu. W związku z tym, konieczne jest picie jej przez bombillę z odpowiednim filtrem.
Pamiętajmy, że określenie Erva Mate może być używane zamiennie z Yerba Mate, dlatego aby upewnić się co do jej rodzaju, czytajmy wszystkie informacje na opakowaniu.

Odchudzanie z Erva i Yerba Mate

Yerba Mate niezależnie od odmiany polecana jest na odchudzanie. Regularne picie naparu pomaga w przyspieszeniu metabolizmu oraz oczyszczaniu organizmu, co również jest bardzo ważne podczas procesu odchudzania. To nie wszystkie zalety – również pobudzenie ma tutaj swój udział, ponieważ pozwala na intensywniejsze ćwiczenia, a te są bardzo ważne w odchudzaniu. Podstawą jest oczywiście zdrowa dieta ograniczająca węglowodany.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate