04 Kwi

El Gaucho

El Gaucho

El Gaucho pochodzi z Argentyny, z prowincji Minionnes, gdzie produkowane są najbardziej popularne Yerba Mate. Jeśli potrzebujesz pierwszej lub po prostu nowej Yerba Mate – sklep nasz zaprasza na zakupy 🙂

Czym charakteryzuje się Yerba Mate El Gaucho?

To rodzaj Yerba Mate, która ma dosyć delikatny smak i działanie. Ma niewielką ilość pyłu, dlatego picie jest naprawdę przyjemne. Polecamy El Gaucho szczególnie początkującym, ponieważ najlepiej jest zacząć właśnie od delikatniejszych odmian, aby przyzwyczaić się zarówno do smaku, jak i działania naparu Yerba Mate. W późniejszym czasie można spróbować mocniejszych odmian.

Yerba Mate do którego się powraca

Yerba Mate El Gaucho jest rodzajem Mate, który możemy pić wieczorem lub kiedy nie potrzebujemy mocnego zastrzyku energii. Ma delikatny, zmysłowy smak oraz zawiera sporą ilość witamin i minerałów. Chwalona jest za posiadanie dosyć grubo zmielonych liści, jednak ze względu na niewielką ilość patyczków (które działają jak filtr), warto zaopatrzyć się w bombillę z sitkiem, które zatrzyma pył.

Herbata – Yerba Mate jest inna

Bardzo często słyszy się określenie herbata Yerba Mate. Ostrokrzew jest jednak czymś zupełnie innym niż dobrze znana nam herbata. Yerba Mate również ma formę suszonych liści, jednak to zupełnie inna roślina. Oczywiście różni się również działanie – to można porównać bardziej do kawy. Mocno pobudza, a przy tym dostarcza wielu witamin i minerałów dobrych dla naszego zdrowia. Trzeba pamiętać, że to nie herbata. Yerba Mate ma inne działanie oraz nie parzy się w taki sam sposób – ostrokrzewu nie wolno zalewać wrzącą wodą!
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate