02 Kwi

Don Lucas

Don lucas

Don Lucas stanowi jedną z bardziej popularnych Yerba Mate wyróżniającą się bardzo intensywnym, tradycyjnym smakiem i charakterystycznym opakowaniem z wizerunkiem pijącego Mate kowboja. Don Lucas, matero i bombilla to idealny zestaw dla każdego miłośnika ostrokrzewu 🙂

Don Lucas – Yerba Mate dla fanów mocnego naparu

Odmiana Don Lucas pochodzi z Argentyny. Ma mocny smak, który jest jednak pozbawiony goryczy. To świetna opcja dla osób, które chcą skorzystać z pobudzającego działania Yerba Mate, ale nie odpowiada im tak mocny smak jak w większości intensywnych naparów. Don Lucas smakuje delikatnie, a przy tym silnie działa.
Zawiera sporą dawkę witamin, w tym B6 oraz kwas pantotenowy, które działają nie tylko na lepszą odporność, ale również na wygląd cery, włosów i paznokci.

Yerba Mate Don Lucas w różnych odsłonach

Yerba Mate Don Lucas możemy spotkać w różnej postaci. Klasyczna jest mocna, posiada zarówno listki jak i patyczki ostrokrzewu. Wersja „sin palo” ma zmniejszoną ilość gałązek, przez co jest jeszcze intensywniejsza. Dla początkujących polecamy Don Lucas Sueve, która jest łagodna i nie ma tak dużych właściwości pobudzających. Co ciekawe, Yerba Mate Don Lucas dostępna jest również w wersji ekspresowej, czyli w torebkach przeznaczonych do zaparzania jak zwykłą herbatę – polecamy osobom, które nie przepadają za klasycznym parzeniem yerby z użyciem tykwy i bombilli.

Bombilla i tykwa – podstawa tradycji Yerba Mate

Dostępnych jest wiele rodzajów Yerba Mate, jednak tradycyjna forma wciąż cieszy się największą popularnością. Napar pija się z charakterystycznych naczyń zwanych matero, które wykonane są z owocu tykwy, drewna lub ceramiki. Do picia konieczna jest również bombilla czyli rurka z sitkiem filtrującym susz.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate