18 marzec

Yerba Mate właściwości – dlaczego Yerba Mate pobudza?

Yerba Mate właściwości

Yerba Mate jest coraz bardziej popularna w naszym kraju, a sięgamy po nią najczęściej ze względu na działanie pobudzające. Yerba Mate i właściwości, które ze sobą niesie to temat bardzo obszerny – jest to również źródło witamin i minerałów, czy też pomoc w odchudzaniu. Dziś zajmiemy się jednak energetycznym działaniem Yerba Mate – pobudzenie pozwala na efektywniejszą pracę czy naukę, ale skąd się bierze?

Yerba Mate – właściwości pobudzające

Napar z ostrokrzewu często porównywany jest do kawy. Rzeczywiście, Yerba Mate i pobudzenie idą w parze, ale wygląda to nieco inaczej niż w przypadku popularnego, czarnego napoju. Energia uwalniana jest stopniowo, dlatego nie mamy gwałtownego uczucia dodatkowej mocy, ani szybkiego jej spadku gdy przestaje działać. Yerba skutecznie likwiduje zmęczenie i poprawia koncentrację – w efekcie mamy więcej siły przez cały dzień, a nie tylko przez chwilę. Wiemy już jak działa Yerba Mate – właściwości pobudzające są naprawdę imponujące, ale skąd się biorą?

Yerba Mate i pobudzenie, czyli skąd się bierze energia?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ostrokrzew tak dobrze pobudza? Można się spotkać z określeniem, że znajduje się w nim mateina. Jest to potoczna nazwa składników pobudzających, które znajdują się w Yerba Mate. Właściwości zawdzięcza tak naprawdę obecności trzech składników: jest to kofeina, a także teobromina i teofilina, czyli alkaloidy purynowe wpływające na pobudzenie czynności serca oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych i oskrzeli. W efekcie mamy więcej energii. Zdecydowanie warto sięgnąć po Yerba Mate – pobudzenie jest wyraźnie odczuwalne, poprawia się koncentracja, znika zmęczenie, a przy okazji dostarczamy sobie cennych składników. Yerba Mate w sklepie dostępna jest w różnych odmianach – różnią się także mocą pobudzania.

yerba mate pobudzenie

Yerba Mate sklep – ostrokrzew w różnych wersjach

Mówiąc o działaniu Yerba Mate trzeba również wspomnieć o różnych odmianach ostrokrzewu. Smak oraz właściwości zależne są od zbioru rośliny oraz procesu produkcji. Wybór jest duży – od słabszych po naprawdę mocne Yerba Mate. W sklepie znajdziecie również ostrokrzew z dodatkami wpływającymi na działanie pobudzające, jak na przykład guarana. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z ostrokrzewem, wybierzcie łagodniejsze smaki, jak chociażby popularna Amanda. Kiedy już przyzwyczaicie się do działania Yerba Mate, w sklepie możecie wybrać odmiany suszu o intensywniejszym działaniu.
Jeśli lubisz naturalne rozwiązania to z pewnością tak jak my pokochasz Yerba Mate. Właściwości tego naparu są bardzo korzystne dla naszego zdrowia dlatego grono mateistów stale się powiększa. Dołączysz? 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate