30 mar

Despalada

Despalada

Despalada znaczy dokładnie to samo co „sin palo”, czyli po hiszpańsku „bez patyczków”. Określenie despalada często pojawia się na opakowaniach Yerba Mate, dzięki czemu wiemy z jakim rodzajem suszu mamy do czynienia. Może on wpływać na smak i działanie Yerba Mate. Właściwości korzystne dla zdrowia mają jednak obie wersje.

Despalada – intensywny smak i silne działanie

Yerba Mate Despalada teoretycznie jest bez patyczków, ale w rzeczywistości zawiera ich około 10%. To znacznie mniej niż w przypadku klasycznej yerby. Składniki działające na pobudzenie (np. kofeina) wstępują tylko w liściach, dlatego Despalada jest znacznie mocniejsza. Daje duża dawkę energii, a przy tym ma ciekawy, intensywny smak, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom klasycznych wersji Yerba Mate. Właściwości nie ulegają dużej zmianie.

Co daje pozbawienie Yerba Mate patyczków?

Oczywiście obecność patyczków nie jest przypadkowa. Świetnie działają one jako filtr, dzięki któremu do bombilli przedostaje się mniej pyłu. Jeżeli decydujemy się na Yerba Mate Despalada, czy inaczej sin palo, powinniśmy zaopatrzyć się również w dobrą bombillę, która posiada odpowiedni filtr. Dla osób, które dopiero planują zakup pierwszej Yerba Mate polecamy: Yerba Mate dla początkujących.

Yerba Mate – właściwości naparu sin palo

A co z korzyściami płynącymi z Yerba Mate? Właściwości nie ulegają zmianie, wciąż bardzo dobrze wpływa na proces trawienny, pobudza metabolizm, dostarcza witamin i minerałów. Główną zmianą jest to, że despalada daje nieco więcej energii.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate