21 mar

Con palo

Con palo

Con palo jest hiszpańskim określeniem, które pojawia się na opakowaniach Yerba Mate zamiennie z „sin palo”. Warto wiedzieć co oznacza i jakie ma znaczenie dla działania Yerba Mate. Początkujący często pytają nas, czy yerba to rzeczywiście odpowiedź na to jak schudnąć – jak ma się do tego wersja con palo?

Con/sin palo – co to oznacza?

Początkujący często pytają nas co oznacza, że Yerba Mate jest con palo. Przychodzimy z pomocą i szybko wyjaśniamy – po hiszpańsku oznacza to „z patyczkami”. Zapewne pijąc lub po prostu zgłębiając temat zauważyliście, że w naparze pływają małe drewienka. Są to właśnie łodyżki i gałązki ostrokrzewu, które mielone są zazwyczaj razem z liśćmi. Co ciekawe, same patyczki nie posiadają właściwości smakowych, czy zdrowotnych, głównie pełnią rolę filtra, który sprawia, że do bombilli dostaje się mniej pyłu. Ich obecność zmienia też proporcje suszu. Bez nich napar składałby się wyłącznie z bogatych w kofeinę listków, co w efekcie dawałoby większe działanie pobudzające. Pamiętajmy o tym, decydując się na wersję z obniżoną zawartością patyczków, czyli sin polo.

Yerba Mate – na jaką się zdecydować?

W zasadzie te małe gałązki nie wnoszą nic do działania naparu – spytacie więc po co one w ogóle tam są? Otóż ich obecność pomaga w parzeniu, ułatwia ustawienie bombilli, a także działa jak swego rodzaju sitko, które powstrzymuje dostawanie się pyłu do rurki.
Podsumowując, obecność patyczków podnosi komfort picia, nie wpływając przy tym znacząco na smak naparu. Yerba Mate con polo stanowi najbardziej tradycyjną odmianę, a sam wygląd unoszących się w napoju łodyżek dodaje oryginalności:)
Zapraszamy do lektury: Najpopularniejsze smaki Yerba Mate

Jak schudnąć? Con czy sin palo?

Po ostrokrzew bardzo często sięgają osoby szukające odpowiedzi na pytanie „jak schudnąć?”. Nic dziwnego, ma świetne działanie przyspieszające procesy metaboliczne. Mając na uwadze piękną sylwetkę, możemy sięgać po wersję sin albo con palo. Jeśli szukasz rady jak schudnąć, sprawdź ciekawe odmiany yerby z dodatkiem innych ziół, np. Mate Green Fitness.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate