18 Mar

Compuesta

Compuesta

Przeglądając różne rodzaje Yerba Mate, często spotykamy się z dopiskiem „compuesta„. Compuesto oznacza w jezyku hiszpańskim mieszankę, co sugeruje, że do Yerba Mate dodane zostały jakieś składniki. To sprawia, że nasz ulubiony napar może mieć jeszcze więcej ciekawych właściwości.

Yerba Mate Compuesta z dodatkiem ziół lub aromatów

Do suszu ostrokrzewu paragwajskiego często dołączane są różne dodatki. Informacje o nich zawsze znajdują się na opakowaniu, a najistotniejszą jest słowo compuesta. Oznacza, że konkretny rodzaj Yerba Mate zawiera jakieś dodatki. Dalej możemy dowiedzieć się czym dokładnie urozmaicono susz.
Niezwykle popularne są dodatki ziołowe (z hiszp. hierbas). Mogą być to dobrze nam znane rośliny, jak mięta czy rumianek albo te pochodzące z Ameryki Południowej, np. burrito, cedron.
Znajdzie się również wiele odmian Yerba Mate dla miłośników cytrusów. Niezwykle popularny jest dodatek aromatu cytrynowego lub pomarańczowego.

Im więcej korzyści z Yerba Mate, tym lepiej!

Dodatki do Yerba Mate to nie tylko „wzmacniacze” smaku. Wiele z nich ma specyficzne właściwości, które dodatkowo wpływają na nasz organizm. To dotyczy szczególnie ziół, te często mają korzystny wpływ na układ trawienny, zawierają dodatkowe witaminy – jeśli nam na tym zależy, szukajmy compuesta na opakowaniu. Oczywiście nie zapominajmy, że sam ostrokrzew ma w sobie wiele dobrego, spójrz: Yerba Mate skład witaminy i minerały. Może być też odpowiedzią na pytanie: Jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć, czyli Yerba Mate z dodatkami

Pytanie „jak szybko schudnąć„, jest chyba jednym z najczęściej zadawanych w Internecie, szczególnie w okresie wiosennym, kiedy zbliżają się wakacje. Yerba Mate sama w sobie ma właściwości przyspieszające proces odchudzania, a są także specjalne kompozycje przeznaczone do tego celu. Jeśli należysz do osób zastanawiających się jak szybko schudnąć, to zdecydowanie jest to propozycja dla Ciebie 🙂

 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate