16 Mar

Colon

Colon

Colon to bardzo popularna odmiana Yerba Mate określanej też jako herbata paragwajska. To przedstawiciel klasycznych, mocnych rodzajów suszu, dlatego polecamy ją bardziej zaawansowanym mateistom oraz osobom, które lubią mocniejsze wrażenia 🙂

Yerba Mate wyróżniająca się tradycją i MOCĄ

Każdy yerbak ma swój indywidualny gust. Jedni wolą delikatne napary, inni mocne. Dla tej drugiej grupy zdecydowanie polecamy Yerba Mate Colon. Zawiera liście i gałązki ostrokrzewu paragwajskiego, które suszone są w klasyczny sposób nad paleniskiem, co skutkuje charakterystycznym aromatem, lekko dymnym.
Napar z Yerba Mate Colon jest mocny, daje sporą dawkę energii, dlatego nie jest najlepszą opcją dla osoby, która dopiero zaczyna przygodę z Yerba Mate i nie jest przyzwyczajona do jej działania.

Yerba Mate Colon – Popularność mówi sama za siebie

Istnieje wielu miłośników oryginalnego smaku Yerba Mate z nutą goryczki. Najlepiej obrazuje to popularność odmiany Yerba Mate Colon. Najchętniej sięgają po nią sportowcy oraz osoby, które potrzebują sporego zastrzyku energii, by sprostać licznym obowiązkom.
Jeżeli zainteresował Cię ten rodzaj ostrokrzewu, zapraszamy do zakupów – Internetowy Yerba Mate sklep

Herbata paragwajska pełna zdrowia i energii

Yerba Mate Colon pochodzi z Paragwaju, dlatego często nazywana jest potocznie herbatą paragwajską. To określenie nie jest do końca prawidłowe, ponieważ ostrokrzew i klasyczna herbata powstają z zupełnie innych roślin. Trudno jednak nie kojarzyć tych dwóch napojów ze sobą – to napary stworzone z roślin. Czy to herbata paragwajska, czy ta klasyczna, obie zawierają kofeinę, jednak w Yerba Mate jest jej znacznie więcej.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate