14 Mar

Cocido lub yerbeado

Cocido lub yerbeado

Cocido i yerbeado to określenia, które możemy spotkać na specyficznych opakowaniach Yerba Mate. Taki rodzaj naparu przyrządza się z torebek ekspresowych tak jak herbatę. Yerba Mate jest oczywiście czymś zupełnie innym niż ten najpopularniejszy napar.

Yerba Mate jest dla każdego

Zawsze polecamy picie Yerba Mate w tradycyjny sposób, przyrządzone w specjalnym naczyniu, pite przez bombillę. Rozumiemy jednak, że nie każdemu odpowiada ten sposób. Chętnie pomagamy, oferując Yerba Mate Cocido czy też inaczej Yerbeado. Występuje zazwyczaj w ekspresowych saszetkach przypominających zwykłą herbatę. Yerba Mate w tej formie można parzyć w kubku, szklance, filiżance albo w czymkolwiek chcecie.

Cocido lub yerbeado to uboższa wersja Yerba Mate

W Yerba Mate zaparzanej w ten sposób znajduje się nieco mniej korzystnych składników, ponieważ susz oddzielany jest od naparu i nie ma możliwości, aby wszystkie drogocenne minerały zdążyły się uwolnić. Mimo to, warto wybierać ostrokrzew zamiast klasycznej herbaty. Yerba Mate cocido lub yerbarado jest znacznie zdrowsza.

Herbata Yerba Mate – zdrowie w wygodnej formie

Tak naprawdę nasz ulubiony napar nie jest herbatą. Yerba Mate powstaje z ostrokrzewu, czyli zupełnie innej rośliny. Trudno jednak uniknąć skojarzeń, szczególnie w przypadku ekspresowej wersji cocido i yerbeado. Parzenie odbywa się identycznie, wystarczy zalać gorącą wodą.
Na rynku można spotkać wiele postaci Yerba Mate. Zarówno klasyczny susz, w torebkach, a nawet jako dodatek do różnego rodzaju suplementów i kosmetyków. Warto korzystać z dobroci ostrokrzewu, nie tylko w sposób tradycyjny 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate