29 sty

Co to jest Yerba Mate Green?

Yerba Mate Green

Odmian Yerby jest tak wiele, że niełatwo jest zdecydować, który najbardziej nam posmakuje, szczególnie, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z Yerba Mate. W sklepie znajdziecie wiele propozycji – od intensywnych, dymnych smaków po bardziej delikatne i świeże. Dziś trochę o tym drugim rodzaju. Co każdy mateista powinien wiedzieć o Yerba Mate Green?

Yerba Mate Green – zielona jak żadna inna!

Jak sama nazwa wskazuje, Mate Green wyróżnia się intensywnie zielonym kolorem. To ostrokrzew o świeżym smaku i aromacie. Jak producenci uzyskują taki efekt? Otóż listki i łodyżki ostrokrzewu nie są suszone nad ogniem, a w gorącym powietrzu. Dodatkowo proces ten nie jest długi, aby Yerba Mate Green zachowała aromat i kolor. Napar nie ma więc mocnej goryczki ani dymnej nutki. Z pewnością ucieszy to fanów bardziej delikatnych smaków. Ta Yerba Mate w sklepie znajduje się w kategorii brazylijskich odmian ostrokrzewu – pochodzi z Brazylii, gdzie cieszy się dużą popularnością, podobnie jak u nas 🙂

yerba mate sklep

Mate Green i jej moc – czy zielona Mate dobrze pobudza?

Pijąc Yerba Mate Green możemy liczyć na dodatkową energię – pobudza wprost doskonale. O poranku postawi na nogi i doda sił do rozpoczęcia dnia, a później będzie pomocą podczas codziennych obowiązków. Poprawi koncentrację, umili chwile przerwy, a dodatkowo dostarczy wielu cennych witamin. Mate Green podobnie jak inne odmiany Yerba Mate poprawia funkcjonowanie niemal całego organizmu – usprawnia pracę układu trawiennego, nerek oraz wspomaga pracę serca.

mate green

Yerba Mate sklep – ciekawe mieszanki smakowe z Mate Green

Mate Green ma delikatny smak i stanowi świetną bazę do różnego rodzaju mieszanek Yerba Mate. W sklepie znajduje się kilka najciekawszych propozycji od producenta zielonej Mate. Zawierają one susz ostrokrzewu, a oprócz tego zioła, które sprawiają, że napar ma wyjątkowo oryginalny smak.
Parzenie Yerba Mate Green wygląda dokładnie tak samo jak innych rodzajów naparu. Potrzebna jest oczywiście bombilla i matero. Susz jest dosyć grubo mielony, a ilość pyłu jest bardzo mała – dzięki temu parzenie i picie Mate jest bardzo komfortowe.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate