07 Mar

Cedron

Cedron

Cedron nazywany jest również werbeną cytrynową. To dodatek do Yerba Mate, który (jak nazwa wskazuje) urozmaica ją o aromat cytrynowy. Jeśli lubisz orzeźwiający, cytrusowy smak, to zdecydowanie propozycja dla Ciebie.

Yerba Mate pełna orzeźwienia

Yerba Mate dostępna jest w klasycznej wersji lub z dodatkami. Aromaty cytrynowe są bardzo popularne, dodaje się cytrynę albo właśnie cedron. Werbena cytrynowa nie tylko urozmaica smak, ale ma również działanie poprawiające trawienie. Dobrym pomysłem jest stosowanie Yerba Mate z dodatkiem cedronu w czasie przeziębienia – łagodzi stany gorączkowe.

Cedron ma wiele zastosowań

Oprócz walorów smakowych cedron ma ciekawe działanie niwelujące nieświeży zapach z ust. Jeżeli mamy z tym problem, warto zaopatrzyć się w tą odmianę Yerba Mate, właściwości pomogą uporać się z tym bez stosowania chemicznych środków. Dodatek cedronu przypadnie do gustu osobom, które nie przepadają za gorzkawym smakiem suszu. Jeżeli dopiero poszukujesz odmiany suszu dla siebie, przeczytaj: Jak wybrać swój rodzaj Yerba Mate?

Yerba Mate – właściwości jest jeszcze więcej

Picie Yerba Mate niesie za sobą wiele korzyści. Oryginalny smak, mocne pobudzenie, witaminy, a nawet działanie odchudzające. Można by długo wymieniać. Najważniejsze jest jedno – warto pić Yerba Mate. Właściwości zdrowotnych jest wiele. Dużą zaletą jest możliwość modyfikowania smaku. Dodatek cytrusowy zupełnie go odmienia, a dzięki temu przygoda z yerbą nigdy się nie nudzi.Do wyboru jest wiele odmian Yerba Mate. Właściwości każdej z nich są podobne, a dodatkowe zioła często jeszcze je zwiększają. Nie tylko cedron, ale również mięta, boldo i wiele innych.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate