16 Lut

Caa Mati

Caa mati

Caa mati– słowo to jest indiańskim określeniem Yerba Mate. Napar z ostrokrzewu został „wynaleziony” przez plemię Guarani. To oni jako pierwsi cieszyli się zaletami yerby, która jest nie tylko dobra dla naszego zdrowia i samopoczucia, to również świetny sposób na to jak szybko schudnąć.

Caa mati – zdrowie i pobudzenie w jednym

Yerba Mate, czy inaczej Caa mati, jest doskonałym sposobem na dodanie sobie energii, działa na cały organizm, dodając zdrowia. Wpływa również na wygląd, ponieważ dostarcza wszystkich potrzebnych witamin i minerałów, które mają wpływ na cerę, włosy oraz paznokcie. Po napar sięgają także sportowcy, aby poprawić swoje wyniki i usprawnić regenerację po treningu. Warto przeczytać: Yerba Mate a wysiłek fizyczny.

Czym tak właściwie jest Yerba Mate?

Caa mati, Yerba Mate, Erva Mate – te wszystkie określenia oznaczają napar parzony ze specjalnie suszonych i mielonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina ta występuje głównie w Ameryce Południowej, dlatego to tam odbywa się produkcja poszczególnych odmian Yerba Mate. Z piciem naparu wiąże się tradycyjne przygotowanie suszu w specjalnym naczyniu zwanym mate lub matero. Oprócz tego, konieczne jest też posiadanie bombilli, czyli specjalnej rurki, która zapobiega przedostawaniu się suszu do ust.

Jak szybko schudnąć? Najlepiej z Yerba Mate!

Yerba Mate to napar o wielu zaletach. Bardzo często sięgają po niego osoby szukające sposobu na to jak szybko schudnąć i cieszyć się zdrowiem. Ostrokrzew ma właściwości przyspieszające metabolizm, dostarcza również witamin, których może brakować kiedy jesteśmy na diecie redukcyjnej. Dodatkowy zastrzyk energii też z pewnością pomoże w codziennych ćwiczeniach. Jak szybko schudnąć? Podstawą jest zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, a Yerba z pewnością przyspieszy proces odchudzania.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate