07 Lut

Bombilla

Bombilla

Bombilla jest obowiązkowym przedmiotem każdego miłośnika Yerba Mate. To niezwykłe narzędzie łączące w sobie funkcję rurki oraz sitka i jest po prostu niezbędna, aby móc cieszyć się smakiem herbaty Yerba Mate.

Bombilla jest niezbędna do picia naparu

Jeżeli nie posiadamy bombilli, picie Yerba Mate w tradycyjny sposób będzie niemożliwe. Do naczynka wsypuje się nawet ponad połowę objętości suszu, który trzeba byłoby przecedzać, aby się napić. A w piciu tak zwanej herbaty Yerba Mate ważne są również dolewki (kilkakrotne zalewanie tego samego suszu). Bombilla to doskonały sposób na ułatwienie sobie całego zabiegu. Na końcu rurki znajduje się sitko, które zatrzymuje ziele. Bombilla występuje w różnych odmianach, co możecie zobaczyć w naszym sklepie: Bombille do Yerba Mate

Wybierz swoją ulubioną bombillę

Dla początkujących „yerbaków” polecamy przetestowanie różnych bombilli. Do wyboru są te wykonane ze stali, srebra, a nawet bambusa. Niektóre potrafią bardzo dobrze przefiltrować susz, dzięki czemu możemy pić Yerba Mate drobno zmielone. A jeśli już mamy swój ulubiony rodzaj bombilli, możemy zaopatrzyć się w piękną, zdobioną sztukę, która jeszcze bardziej umili czas spędzany na piciu naparu.

Herbata Yerba Mate w wielu smakach

W składzie Yerba Mate zawsze znajduje się susz ostrokrzewu paragwajskiego, skąd więc tyle różnych odmian i smaków tego napoju? Otóż bardzo wiele zależy od tego gdzie rośnie oraz jak jest przygotowywany. Może zawierać wyłącznie listki lub także patyczki ostrokrzewu, co wpływa na smak oraz działanie. Wersja Despalada, czyli z małą ilością patyczków jest zwykle mocniejsza. Oczywiście oprócz wersji tradycyjnych, mamy także smakową herbatę Yerba Mate z dodatkiem ziół, cytrusów, czy nawet słodziku.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate