12 Sty

Bombilla – rodzaje i zastosowanie

Bombilla

Picie Yerba Mate jest praktycznie niemożliwe bez bombilli. To specyficzna rurka z sitkiem, dzięki której susz oraz pył nie dostają się do ust podczas picia. Bardzo często pytacie nas, którą bombillę wybrać – wcale nas to nie dziwi, rodzajów jest dużo, a osoby początkujące nie wiedzą jeszcze jaka jest różnica pomiędzy konkretnymi odmianami Yerby oraz samymi bombillami. Postanowiliśmy więc nieco ułatwić Wam to zadanie i przedstawić rodzaje tych specyficznych rurek do Yerby.

Bombilla – którą wybrać?

Jeśli chcesz delektować się naparem z ostrokrzewu, musisz sprawić sobie bombillę. Yerba Mate można zaparzyć bez specjalnego naczynka, w kubku, czy szklance, choć nie jest to praktyczne i nie wygląda najciekawiej. Jednak bez bombilli się nie obejdzie. Parząc Yerba Mate wsypujemy sporo suszu, który musi zostać przefiltrowany. Pytanie jaką bombillę wybrać? Wybór jest duży, z doświadczenia wiemy jednak, że początkujący wolą wypróbować coś tańszego. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na bombille Alvaro, Cordoba i Epoxi – są metalowe i bardzo dobrze filtrują. Ciekawą alternatywą są również rurki wykonane z bambusa.

Bombilla do Yerba Mate – rodzaje

Bombille spotkać możemy w różnych rozmiarach – nie ma to dużego znaczenia, chyba że posiadamy wysoką tykwę do Yerba Mate (na przykład samochodową). Wówczas warto zwrócić uwagę na to, aby bombilla była nieco dłuższa. Największą różnicą pomiędzy poszczególnymi rurkami jest jednak materiał. Najpowszechniejsze są te metalowe. Są praktyczne i trwałe, a przy tym najbardziej popularne, szczególnie wśród początkujących mateistów.

tykwa

Bombille do Yerba Mate wykonane z bambusa zdecydowanie wyróżniają się na tel innych. Nie są wyprofilowane, mają charakterystyczny wygląd. Najczęściej używa się ich do picia Yerby na zimno, czyli terere. Nie filtrują tak dobrze, jak metalowe, jednak z pewnością przypadną do gustu osobom ceniącym ekologiczne rozwiązania.

Tykwa z Yerba Mate – wiele zależy od rodzaju suszu

Bombille do Yerba Mate różnią się również rodzajem filtra. Tutaj duże znaczenie ma rodzaj Yerby, którą lubimy. Jeśli wybieramy wersję z drobno zmielonymi listkami, przyda nam się mocniejszy filtr. Najbardziej popularnym typem jest filtr łyżeczkowy. Ma płaskie sitko, które doskonale oddziela susz i pył, a do tego sprawdza się jako łyżeczka, kiedy opróżniamy tykwę. Kolejnym ciekawym rodzajem jest filtr sprężynkowy – ten rodzaj polecamy również do tych drobno zmielonych odmian Yerba Mate. W naszym sklepie znajdziecie różne bombille, dlatego z pewnością dobierzecie coś, co będzie odpowiadało Wam zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu.

bombilla do yerba mate

Bombilla i tykwa czyli obowiązkowy zestaw każdego fana Yerby

Rodzaj bombilli do Yerba Mate jaki wybierzemy zależy głównie od predyspozycji oraz budżetu. Wybór jest duży i zapewne niełatwy – mamy nadzieję, że powyższa rozpiska pomoże Wam dokonać wyboru 🙂
W celu ułatwienia rozpoczęcia przygody z Yerbą, przygotowaliśmy dla Was także zestawy startowe. Znajduje się w nim wszystko co potrzebne do parzenia oraz picia Yerba Mate: bombilla, tykwa, susz, a także przydatne akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate